Matolcsy György ugyan nem ment el az egykor Magyarországon tanult külföldiek találkozójára, de helyettese lenyomta a propagandaanyagot.
Váratlan hivatalos esemény miatt Matolcsy György jegybankelnök nem tartotta meg előadását az Alumni Meetingen, vagyis azon a rendezvényen, amelyen az egykor Magyarországon tanuló, és jó hírünket a világ 40 országában terjesztő korábbi diákokat látta vendégül az ország.
A Matolcsyt helyettesítő Palotai Dániel mindenesetre csodás képet festett a résztvevőknek a magyar gazdaság stabilizálásának folyamatáról. Hangsúlyozta a jó GDP adatokat, az államadósság csökkentését, a devizahiteles csapdából való kimászást, a kamatcsökkentés előnyeit, a kkv szektornak juttatott kedvezményes hitelkonstrukció vívmányait, de nem ment el szó nélkül az online pénztárgépek és a fuvarozást ellenőrző EKAER rendszer gazdaságfehérítő hatásai mellett sem.
A másik oldalról egyetlen szót sem hallgathattak meg a Magyarország iránt elkötelezett külföldiek, így például még említés szintjén sem szerepelt semmi a prezentációban a magánnyugdíjpénztári pénzek sorsáról, az ország versenyképességének romlásáról, a korrupció burjánzásáról vagy éppen a stadionépítési programról, az egészségügy és az oktatás költségvetési terének szűküléséről, a munkaerőhiányról és a kivándorlás gazdasági vonatkozású problémáiról.
Palotai Dániel a jobb érthetőség kedvéért nagybetűkkel még be is mutatta a „nem konvencionális válságmenedzsment” két alaptételét:
Megszorítások = Kudarc
és
Strukturális reform + Terhek megosztása = Siker.
(Utóbbit elsősorban a válságadók kivetésére értve)
De nem nyugodhatunk meg, a sikerek ellenére, a stabilitás megteremtése után van még mit tenni, mondta Palotai, aki a prezentáció egyik utolsó diáján felvillantotta többek között, hogy a jövőben:
- Növelni kell a termelékenységet.
- Fejleszteni kell az oktatást,
- az egészségügyi ellátórendszert,
- és a kutatás-fejlesztést.
Vagyis néhány egészen ortodox lépést.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.