Gazdaság hvg.hu 2016. október. 25. 19:08

A Magyar Idők gazdáján múlik a Népszabadság sorsa

A kormánypárti Magyar Idők két vezetője is bekerült a Mediaworks vezetésébe. Az új tulajdonos azt ígéri: gyorsan dönt a felfüggesztett Népszabadság sorsáról, ám a két lap aligha fér meg egy kiadóban.

Magyar Idők a Mediaworksnél - ezzel a címmel kommentálta a Népszabadság szerkesztősége Facebook-oldalán azt, hogy a felfüggesztett napilap új tulajdonosa az igazgatóság tagjának választotta meg Liszkay Gábort, a Magyar Idők Kft. tulajdonosát, illetve Lóczi Andrást, a kormánypárti lap kiadóigazgatóját.

Az Opimus eközben azt állítja: a kiadóvállalat megvételére azt követően tettek ajánlatot, hogy a Mediaworks október 8-án felfüggesztette a Népszabadság kiadását. Az indok: az Opimus Press "úgy ítélte meg, hogy a befektetés már most is meglévő jelentős értéke tovább növelhető". Azt írják, a kiadó ajánlatukat múlt hétfőn fogadta ezt el - a hvg.hu ekkor írt arról, hogy az előző tulajdonos, a Heinrich Pecina által vezetett VCP Budapesten tárgyalhatott a cég eladásáról.

Akárcsak a VCP, az Opimus is pénzügyi befektetésként tekint a 12 megyei lapot, a Világgazdaságot, a Nemzeti Sportot, több magazint, illetve a felfüggesztett Népszabadságot kiadó Mediaworksre. És a kiadványok tartalmát "folytatva a korábbi tulajdonosok hozzáállását - semmilyen módon nem kívánja befolyásolni, különösen a véleménynyilvánítás, a szólás- és a sajtó szabadságára tekintettel" - fogalmaz a közlemény.

A Népszabadság újraindítását hivatalosan nem zárja ki az új tulaj, azt ígéri, "e tárgyban a döntést mielőbb meghozza". Ebből a szempontból lehet érdekes Liszkay Gábor és Lóczi János felbukkanása, hiszen így az sem kizárt - utal rá a Népszava -, hogy a portfólióban a felfüggesztett lap helyét veszi át a Magyar Idők. (A Mediaworksnek hivatalosan nem lett része a Magyar Idők ezzel az adás-vétellel.)

A VCP is a Népszabadság újraindítását pedzegeti közleményében, amelyben egyébként sikertörténetnek nevezi a Mediaworks alig több mint kétéves történetét. (A kiadó az Axel Springer Magyarország és a Ringier összeolvadásakor a két cég portfoliójából "kimaradt" kiadványokkal indult 2014 októberében).

A Népszabadság "megszüntetése egyszer sem merült fel reális opcióként" - áll a VCP közleményében. Hozzáteszi a régi tulajdonos: "őszintén reméljük, hogy az új tulajdonos [...] meg tudja oldalni a Népszabadságánál pillanatnyilag fennálló nehézségeket.

zöldhasú
Hirdetés