Gazdaság hvg.hu 2016. szeptember. 22. 09:44

A Wizz Air-vezér keleti migránsokat akar

Váradi József, az ismert fapados repülőtársaság vezérigazgatója szerint a migránsok érkezésével keletkező kulturális feszültséget könnyebb kezelni, mint a munkaerőhiányt.

A Brexit-népszavazás következményei között a Wizz Air a tervezett utasforgalom növekedésének feleződésével szembesült, de Váradi József szerint a cégnek ma már annyira diverzifikált a hálózata, hogy a kapacitásátcsoportosítás megoldja a problémájukat. A cégvezető a Figyelőnek adott interjúban elmagyarázta: többet repülnek Németországba, Skandináviába és a déli országokba is.

A migrációs kérdéssel kapcsolatban Váradi azt mondta, hogy szerinte nem tekintenek másként az üzleti körök Magyarországra a kérdéskörben hangoztatott és elfoglalt pozíciója miatt. Arra a kérdésre, hogy a Wizz Air részt venne-e a migránsok hazaszállításában, a cégvezető nemmel válaszolt, illetve azzal, hogy ilyen megkeresés még nem érkezett, de ha érkezne, „akkor megvizsgálnánk és eldöntenénk, hogy részt kívánunk-e venni benne” – mondta.

Stiller Ákos

Váradi József a migráció és a munkaerőhiány témáját szoros összefüggésben látja. Elmondása szerint az szinte törvényszerű folyamat, hogy – ahogyan az Lengyelországban is történt – a saját országából elvándorló lengyel munkaerő pótlására nagy tömegben megjelentek ukránok, akiknek a helyére Ukrajnában grúzok és még keletibb migránstömegek jelentek meg.
„A fejlődés magával hozza a migrációt” – mondta a Wizz Air vezérigazgatója. Hozzátéve: az teljesen normális, hogy ha felfutásban van Nyugat-Európa, akkor elkezdi elszívni a munkaerőt Kelet-Európából. „Több hullámú migrációra kell felkészülni, ezt talán a lengyel példa mutatja a legjobban. Szerintem Magyarország pontosan ugyanezt fogja megélni.”

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszai Balázs 2024. december. 02. 15:00

Orosz olajból készült termékek az EU-ban: napokon belül lejárhat a szankció alóli felmentés, piacot veszthet a Mol

Tilos az unión belül orosz olajból finomított áruval kereskedni, kivéve, ha a Mol szlovák leánycége vagy, és Csehországnak adsz el. Ennek a felmentésnek viszont december ötödikén vége, hacsak meg nem hosszabbítják. Mennek már a tárgyalások, de már a felállás sem világos: Szlovákia és a Mol nagyon akarja az újabb egyévnyi mentességet, Csehország viszont hallgat.