Az Egyesült Államok 25 leggazdagabb családja 722 milliárd dolláros vagyonnal rendelkezik. Veszíteni ők is tudnak, de azért nincs okuk panaszra. Az összeg nagyjából megfelel a 2014-es szaúd-arábiai GDP-nek.
A leggazdagabb 25 amerikai család összvagyona tavalyhoz képest 11 milliárd dollárral apadt- írja az amerikai Forbes magazin. Tucatnyian buktak, tízen gyarapodtak, ketten maradtak a tavalyi szinten és van egy új család is az elit mezőnyében.
Az élen nincs változás, továbbra is a Wal-Mart üzletlánc felét birtokló Waltonék a leggazdagabbak, a két alapító hét örököse 130 milliárd dolláros vagyonnal rendelkezik. Ez nagyból az éves magyar GDP-nek felel meg.
A második helyen a Koch Industriest birtokló Koch família áll 82 milliárddal. A harmadikak Marsék, akik igazán tudják, hogy mi az édes élet, hiszen övék az azonos nevű csokoládét gyártó óriásvállalat.
Ha mindezt összevetjük a magyarországi gazdag családok anyagi helyzetével szembeötlő az eltérés.
A lista élén a péti Nitrogénművek és az NZRT-Trade Kft. tulajdonosai, azaz Bige László és fiai állnak, akik egy 127 milliárd forint értékű műtrágya-birodalmat irányítanak.
A második helyen a Csányi-család van. Az OTP-vezérhez és fiához köthető Bonafarm is szépen fejlődött tavaly, bár a cég eredménye némileg visszaesett, a család megszerezte a honi agrárszektor legnagyobb integrátor cégét, a KITE Zrt.-t. A csoport új gigavágóhídjának tesztüzeme a tervek szerint szeptemberben indul Mohácson, a szegedi és pécsi üzemeket pedig bezárják. Közben a csoporthoz tartozó Pick is tervezi egy újabb üzem létrehozását. Csányiék családi bizniszének értékét 104 milliárdra taksálja a Forbes.
A harmadik helyre Felcsuti Zsolt és családja került a rangsorban. A 100 milliárd forint értékű és Szingapúrban bejegyzett MPF Holdinghoz tartozik egy olyan patinás márka, mint az egykori szocialista nagyvállalat, a Fegyver- és Gázkészülékgyár (FÉG). A FÉG az olcsóbb konyhai gépek mellett ma már hőszivattyúkat és vízmelegítőket is gyárt. A Szingapúrba költöztetett MPF Holding pedig évről évre sikeresebb. Szóval messze még Amerika.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.