Gazdaság hvg.hu 2016. szeptember. 16. 15:08

Rázárta a boltot az adóellenőrre az állateledeles

Hivatalos személy elleni erőszak és személyi szabadság megsértése miatt emelt vádat a Salgótarjáni Járási és Nyomozó Ügyészség egy nővel szemben, aki rázárta a boltot a próbavásárlást végző adóellenőrre.

Az adóellenőrök még júniusban végeztek próbavásárlást a salgótarjáni állateledelboltban, ahol nem kaptak blokkot. Ezért visszatértek, felfedték magukat és közölték, hogy a vásárlás során tapasztalt hiányosságok miatt ellenőrzési eljárást indítanak. Az eladó azonban a próbavásárlás megtörténtét tagadta, majd az ellenőröket azonnali távozásra szólította fel, aminek csak egyikük engedelmeskedett, így a másikra rázárta a boltot és távozott. Nem sokkal később azonban ott felejtett táskájáért visszatért, és megpróbálta az ellenőrt kilökdösni a boltból, de nem járt sikerrel, így ismét bezárta – számol be az ugyeszseg.hu.

Végül az állateledeles rendőri intézkedést követően engedte ki az adóellenőrt az üzlethelyiségből. A Salgótarjáni Járási és Nyomozó Ügyészség a vádlottal szemben felfüggesztett szabadságvesztés kiszabását indítványozta.

Fotó: Törzsvendégnek járó bögrével ajándékozták meg a NAV-ot az Auguszt cukrászdában

"Az elmúlt pár hétben eggyel tovább bővült törzsvendégeink köre, és egyben a legrövidebb idő alatt a legtöbb látogatás címet is az új tag kapja" - írta Facebook-oldalán az Auguszt cukrászda, ahol a jelek szerint bögrével ajándékozzák meg a törzsvendégeket. A fotón az új törzsvendég, a NAV csészéje látható.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Medvegy Gábor 2025. február. 27. 19:58

„Ma olyan csekélységek miatt lesznek öngyilkosok, hogy az már valósággal megdöbbentő”

Egy tatai molnár atomnagyhatalommá akarta tenni 1925-ben a Trianon miatt gyászba borult országot, feldühödött matyók pedig máglyára vetették a cseh és osztrák giccset, ha lehet hinni az akkori lapok tudósításainak. Észak-Magyarországot károkat okozó, súlyos földrengés rázta meg, Nagyváradon pedig elképesztő hanyagság miatt robbant fel egy vonat. Száz éve arra is kereste a választ a sajtó, hogy spiritiszta volt-e Kossuth Lajos, és hírt adtak arról a holdfogyatkozásról, amiről még a csillagászok is megfeledkeztek.