Bruttó 223 millió forintért kelt el az árverésen a lovasberényi kormányüdülő – derült ki Fónagy János államtitkár írásbeli válaszából, amelyet az MSZP-s Mesterházy Attila kérdéseire adott. Azt viszont továbbra sem tudni, ki szerezte meg az ingatlant.
A héten a Népszava írt arról, hogy nagyon titkolja a nemzeti vagyonkezelő, ki vásárolta meg júniusban a lovasberényi kormányüdülőt.
A hvg.hu is nyomozott a tulajdonos iránt, miután L. Simon László örökségvédelmi ügyekkel foglalkozó államtitkár két héttel ezelőtti felmentését többen a vagyoni ügyeivel hozták összefüggésbe, egészen pontosan azzal, hogy az ő érdekeltségébe került a hotel, és ezzel támadhatóvá tette magát. Ezt maga L. Simon mindig is határozottan tagadta, pontosabban arról adott ki közleményt, hogy "sem én, sem családtagjaim, sem a családom érdekeltségébe tartozó gazdasági társaság nem vásárolta meg a lovasberényi kormányüdülőt".
Bár a volt államtitkár szerint könnyű megtudni, ki a lovasberényi hotel új tulajdonosa, az adásvételt bonyolító vagyonkezelő egyáltalán nem segített ennek kiderítésében.
L. Simon az Indexnek azt mondta videóinterjújában, hogy "nincs közöm az említett kormányüdülőhöz, nem tettünk érte ajánlatot. Nagyon könnyen meg lehet tudni, ki a vevő, nyomozzák ki!".
"Nyomozzák ki!" - Homályban tartják, ki vette meg a lovasberényi kormányüdülőtA hivatalos nevén Erzsébet Szálloda Lovasberényt az 1960-as évek végén építették, és a 2000-es évek elején felújították. A főépületben és melléképületben összesen 30 szoba várja a vendégeket teljes ellátással, illetve olyan szolgáltatásokkal, mint szabadtéri úszómedence, jakuzzi, szauna, infraszauna, fitneszterem, szolárium, masszázs, sporteszköz-kölcsönzés, játszótér, teniszpálya, sportpálya, fedett kerthelyiség, illetve parkoló – emlékeztetett írásbeli kérdéseivel kapcsolatban Mesterházy Attila.
A Magyar Nemzeti Vagyonkezelő elektronikus árverés oldalán már január 26-án meghirdették az ingatlan eladását, de az árverést február 4-én törölték. Sajtóinformációk szerint ugyanakkor mégis eladták az Erdősor utca 1. szám alatti üdülőt.
Az MSZP-s képviselő azt kérdezte Seszták Miklós nemzeti fejlesztési minisztertől, hogy miért adták el a kormányüdülőt, milyen eljárásban és kinek, illetve tervezik-e további kormányüdülők eladását.
223 millióért vitték el az üdülőt
Seszták Miklós helyett Fónagy János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkára válaszolt.
Azt írta, hogy a vagyonkezelő 2014. november 10-én vette át a Közigazgatási és Igazságügyi Hivataltól az „ingatlanegyüttest”, amely így a fenti időponttól már nem üzemelt kormányüdülőként.
Az árverést 2016. június 3-án írták ki, az árverési tételre érvényes licit érkezett, így az árverés eredményes volt. A végleges eredményhirdetés június 25-én 20 órakor volt. Az árveréssel kapcsolatos információk az MNV EAR felületén regisztráció nélkül is hozzáférhetőek – közölte.
Az ingatlan kikiáltási áron, 176 millió forint + áfa, azaz bruttó 223 millió 520 ezer forintért kelt el, de nem tudni, kié lett.
„Az árverési hirdetményben az adásvételi szerződés aláírására megjelölt határidő még nem telt le, az adásvételi szerződést a felek még nem írták alá, erre tekintettel a vevő személyéről jelenleg nem áll módomban információt adni” – fogalmazott az államtitkár.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.