Az MSZP-s Tóth Bertalan kikért néhány dokumentumot az egyik MNB-alapítványtól, de kétszer két különböző iratot kapott ugyanazon a címen. Az iratokkal több minden nem stimmel, de az alapítványok szerint mindent jogszerűen csináltak.
A szocialista Tóth Bertalan szerint utólag manipulálhatták a Magyar Nemzeti Bank PADA nevű alapítványának közérdekű adatként kiadott kuratóriumi jegyzőkönyveit, ezért feljelentést tesz az ügyészségen sikkasztás, hűtlen kezelés és közérdekű adattal való visszaélés miatt – írja az Index.
Tóth korábban megnyert egy adatigénylési pert, ezért kiadták neki a Matolcsy György vezette alapítvány üléseinek jegyzőkönyveit, de rengeteg adatot kitakartak belőlük, többek között a jegyzőkönyvek alján szereplő aláírásokat is. A bírósági ítélet szerint nem lett volna szabad kitakarni az adatokat, ezért Tóthék kérték a kitakarás nélküli papírokat is.
Az eredetileg megküldött jegyzőkönyvek és a másodikra megküldött jegyzőkönyvek között azonban számos eltérést találtak: más a fejléc, más a központozás, a sortörés, a betűtípus, oldaltörés, sőt, apró szövegszerű eltérések is vannak, a dokumentumok alján szereplő aláírásokat pedig képként szúrták be. Kérdés, hogy a kettő közül melyik a hiteles, illetve hogy miért változtattak az iratokon.
Tóth szerint egyéb furcsaságok is vannak: az egyik dokumentumban például egy későbbi határozatra hivatkoznak, és több esetben nem stimmelnek a dátumok.
A Pallas Athéné Alapítványok közleményben reagáltak Tóth állításaira. Mint írták, szerintük "teljességgel alaptalan, rosszindulatú politikai hatáskeltés" Tóth Bertalan feljelentése, mert a PADA Alapítvány az adatkiadásnak maradéktalanul eleget tett, feljelentésében pedig Tóth Bertalan csupán formai és technikai eltérésekre utalt, nem a konkrét adatokkal kapcsolatos különbségekre. Az alapítványok egyben azt is közölték, hogy a képviselő hamisan állítja azt, hogy a PADA jegyzőkönyveit utólagosan manipulálták.
Az alapítványok hozzáteszik, a Kúria egy korábbi ítéletében egyértelműen rögzítette, hogy ki lehet takarni a személyes adatokat a kiadott iratokban, ezért takartak ki több mindent a dokumentumokban.
Az MNB-alapítványok azt is tagadták, hogy bármit is visszadátumoztak volna, a szerződéseik szerintük mindig törvényesen, minden szabályt betartva jönnek létre.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.