Durva kártérítést követel a PeCsát bérlő cég a fővárostól, pedig korábban kimondottan jóban volt a kormányzattal. Egyelőre nem bontják az épületet.
898,2 millió forintot követel a Városliget Zrt.-től és 192 milliót a fővárosi önkormányzattól a Petőfi Csarnokot bérlő Cortina Service Kft., a bérleti szerződés idő előtti felbontása miatt – jelent meg a Nol.hu-n. Ebből feltételezhető, hogy nem vezettek eredményre a Cortina és a Városliget Zrt. közötti egyeztetések.
A per miatt azonban beláthatatlan távolba kerülhet a PeCsa bontásának kezdete, amit ez év végére tervezetek, pedig a Városliget Zrt. már megállapodott a bontásra vállalkozó céggel.
A Cortina Service Kft. 2011-ben nyerte el a Petőfi Csarnok bérleti jogát, szokatlanul hosszú, tízéves időtartamra. Ráadásul a cég 310 millió forint értékű felújítást vállalt a pályázatában, de eddig legfeljebb százmilliót költöttek az ingatlanra. Ebből 59 milliót az állami tulajdonban lévő Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. bocsátott a cég rendelkezésére. A vállalkozás ügyvezetője, Nagy Károly korábban a Fidesz jelöltje volt Zsámbékon, s a Cortina 2005 óta vendéglátós szolgáltatásokat nyújt a Kubatov Gábor vezette Polgárok Házának.
A bontás csak a tárgyalások lezárása, illetve a repüléstörténeti kiállítás elköltöztetése után kezdődhet, de a Városliget Zrt. nem aggódik, mivel a Petőfi Csarnok helyére épülő Új Nemzeti Galéria kivitelezése is csúszik. Egyelőre csak a tervezésnél tartanak, az építkezés legkorábban jövőre indulhat el, a múzeum megnyitása 2019 nyarára várható.
Városliget: jól nézze meg ezeket a falakat, nemsokára eltűnnek - fotók
A tervek szerint két héten belül megkezdhetik a Városligetben az egykori Hungexpo-épületek bontását. A trolivonalak találkozásánál, a Petőfi Csarnok mellett lévő épületek régóta romosak már, és a Magyar Zene Házát akarják felhúzni a helyükre. A PeCsát is bontásra ítélték, az utolsó hírek szerint állítólag idén tavasszal fognak neki annak is.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.