Gazdaság hvg.hu 2016. április. 02. 21:01

Vegyipari szakszervezet: csőd az itthoni szakképzés, a tüntető tanárok mellé kell állni

A VDSZ szerint teljes a csőd a szakképzés terén, ezért más szakszervezetekkel együtt támogatja az oktatás reformjáért indított megmozdulásokat.

A 30 ezer tagot összefogó Magyar Vegyipari, Energiaipari és Rokon Szakmákban Dolgozók Szakszervezeti Szövetsége támogatja a pedagógusok és diákok harcát, amelyet az oktatási rendszer reformjáért indítottak. A szakmunkásképzési rendszer drasztikus lenullázása ezt az ágazatot érinti ugyanis a legsúlyosabban – mondta Székely Tamás, a szervezet elnöke a napi.hu beszámolója szerint.

A vegyipar területén vannak a leghosszabb ideig betöltetlen munkahelyek. A vállalatok csaknem 20 százalékánál tartós munkaerőhiány van, mert nincs jó, sőt, szinte egyáltalán nincs szakmunkás utánpótlás. A VDSZ ezért a szakképzési rendszer érdemi átalakítását követeli. Annak ellenére, hogy az Ipari és Kereskedelmi Kamara milliárdokat kapott a struktúra átalakítására, eddig semmi nem történt, teljes a csőd – vélte Székely Tamás.

Az elnök úgy véli: most minden szakszervezetnek a pedagógusok mellett a helye, ágazattól függetlenül. Most a tanároknak kell az erő, de lehet, hogy legközelebb másokért, akár a vegyészekért kell majd legalább ekkora tömegnek az utcára mennie. A valódi szolidaritás nem a meleg irodákban, nem a kényelmes karszékekben mutatkozik meg ugyanis – fogalmazott az elnök.

A Tanítanék mozgalom és a civil közoktatási platform pénteken újabb polgári engedetlenségi akciót hirdetett a közoktatásban április 15-ére, ha a kormány április 12-én nem ül le velük tárgyalni. Részleteket erről itt olvashatnak.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Pálúr Krisztina 2025. január. 06. 19:30

„Nem tudtam, mi a baj velem” – sok nő számára jött el a megváltás azzal, hogy kiderült, az ADHD nem válogat a nemek között

Bár úgy tűnhet, hirtelen mindenki figyelemzavarral küzd, a nők a valóságban gyakran aluldiagnosztizáltak és -kezeltek, ha ADHD-ról van szó. Ennek rengeteg oka van, az egyik az, hogy esetükben a tünetek radar alatt maradnak, ők pedig csendben szenvednek, és igyekeznek megküzdeni az elvárásokkal, amelyek az iskolában, majd a munkahelyen, illetve családban nehezednek rájuk.