Több millió szatyrot loptak el az angliai szupermarketekből a vásárlók a tavalyi év során, amivel milliárdos károkat okoztak az üzleteknek. Bár nálunk is fizetni kell a nejlonzacskókért, a legnagyobb áruházláncok nem tapasztalták, hogy a magyar vásárlók tömegével vinnék el a kifizetetlen szatyrokat.
Egy felmérés során az angolok fele elismerte, hogy átlagosan havonta három zacskót lop el a boltból. Ezt pedig azért tudják könnyen megtenni, mert ott a boltokban bemondás alapján megy a fizetés - vagyis a vevő őszinteségén múlik, hogy hány elvett zacskót ismer be a pénztárnál. Sokan azt mondják, csak azért csinálják, mert senki nem szól rájuk, de olyanok is akadnak, akik kidobott pénznek tartják a zacskóra költött összeget.
Hazánkban már évek óta fizetni kell a bevásárlózacskókért a boltokban, az olcsóbb kisebb szatyor száz forint alatt is beszerezhető. Idehaza többféle módszerrel is hozzájuthatunk a zacskókhoz, általában a pénztárostól kérhetjük azt el, de sok helyen a pult alól kell kivennünk és odaadnunk a kasszásnak, mégsem jellemző, hogy fizetés nélkül vinnék el a vásárlók, erősítette meg a Tesco és a Spar sajtóosztálya. A hazai Tesco-nál a termékdíj bevezetése óta sem fogy kevesebb zacskó, a míg a Sparnál azt mondták, hogy csökkent a zacskók forgalma, amióta fizetni kell a táskákért.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.