2015. december. 07. 17:54 hvg.hu Utolsó frissítés: 2015. december. 07. 17:43 Gazdaság

Épülhet az újabb Közgép a felcsúti polgármester vőjelöltjével

Újabb tekintélyes építőipari vállalat jöhet létre itthon, amely akár a Közgép utódja is lehet - írta a vs.hu, amely szerint az összefonódáshoz most kérték a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) hozzájárulását.

Négy cég részvételével újabb nagy építőipari cég jöhet létre itthon - közölte a vs.hu.

A GVH-beadvány szerint a Körösaszfalt menedzsmentje megállapodott abban, hogy két másik társaság, az Épkar és a West Hungária Bau közös irányítást szerez egy Körösaszfalt-tulajdonú cég, a Magyar Építő felett. Ez azt jelenti, hogy az Épkarnak és a West Hungária Baunak hirtelen legalább 50 százalék plusz egy szavazatnyi befolyása lesz a Magyar Építőben.

A Körösaszfalt részben a Duna Aszfalton keresztül Szijj László tulajdona, aki nem ritkán a felcsúti polgármester cégével, a Mészáros és Mészáros Kft.-vel közösen kap megbízásokat a közszférából. A Duna Aszfalt az egyik szponzora a felcsúti Puskás Ferenc Labdarúgó Akadémiának és úgy tudni, hogy a Körösaszfalt fiatal vezérigazgatója, Pálffy Balázs a felcsúti polgármester, Mészáros Lőrinc lányának a jövendőbelije.

Ha a GVH engedélyezi az összefonódást, egy tekintélyes építőipari vállalkozás jöhet létre a Körösaszfalt részvételével, amelynek 126 milliárd forintos az árbevétele, ha beleszámoljuk a Köröaszfalt tulajdonosának, a Duna Aszfaltnak az árbevételét is - írták. A Közgépnek tavaly, amikor a kifutó projektek miatt érdemben még nem érződött, hogy a tulajdonos Simicska Lajos összeveszett Orbán Viktor kormányfővel, 112 milliárd forint volt az árbevétele.

Szijj István a portál szerint nem is rejtette véka alá, hogy a terjeszkedéssel az a céljuk, hogy sikeresen szerepeljenek azokon a közbeszerzéseken, amelyeket az Európai Unió 2020-ig tartó fejlesztési ciklusának projektjeire írnak ki.
 

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.