Nagyhatalom lesz a Petri-csészék piacán egy dunántúli város
Kétezer négyzetméteres gyártócsarnokot épített a Greiner Bio-One Hungary Kft. Mosonmagyaróváron – közölte Balogh László ügyvezető igazgató. A bővítéssel mintegy tízezer négyzetméteren gyártják novembertől a Petri-csészéket.
A csarnokot 7,4 millió euróból, azaz mintegy 2,3 milliárd forintból, teljes mértékben önerőből építették és szerelték fel gyártóberendezésekkel és eszközökkel. A fejlesztéssel negyvennel bővül a foglalkoztatottak száma, emellett egy új technológiai eljárást is bevezetnek az orvostechnikai eszközök gyártásánál.
A mosonmagyaróvári vállalat az ausztriai kremsmünsteri székhelyű Greiner Bio-One cégcsoport tagjaként 1989 óta működik. Kezdetben virágcserepeket gyártottak, a Petri-csészék fröccsöntéses eljárással történő gyártását 1995-ben kezdték meg.
Évente mintegy 150-160 millió Petri-csészét gyártanak, amelyeket főként külföldi kórházak, kutatóintézetek és laboratóriumok használnak, ugyanakkor termékeik adják a zárt vérvételi rendszerek hazai forgalmának mintegy kétharmadát.
A közel 160 embert foglalkoztató gyártó forgalma tavaly 4,1 milliárd forintot ért el, 2013-ban pedig 3,6 milliárd forintot.
A Greiner Bio-One International GmbH-nak Magyarország mellett Ausztriában, Németországban, az USA-ban, Brazíliában és Thaiföldön összesen 23 telephelye van, ahol mintegy 1800 embert foglalkoztat. Forgalma tavaly 388 millió euró volt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.