Tállai András államtitkár NAV-elnöki kinevezésére elsősorban akkor kerülhetne sor, ha az adóhatóságból önálló adóügyi minisztériumot hoznának létre. Van azonban probléma a kiszemelt elnök kinevezésével: Tállainak le kellene mondania képviselői mandátumáról, és egy új időközi választástól ódzkodnak a Fideszben – értesült a Figyelő.
Mint arról beszámoltunk, Tállai András neve vetődött fel a Nemzeti Adó- és Vámhivatal lehetséges új vezetőjeként. A Figyelő megbízható kormányzati forrásból úgy értesült, ez a forgatókönyv azt is magában foglalta, hogy a NAV-ból minisztériumot csinálnak.
De ebben az esetben is gondot jelentene, hogy Tállainak le kellene mondania a parlamenti mandátumáról. Egyéni képviselőként nem irányíthatná az adóhivatalt, viszont egy új időközi választástól tartanak a Fideszben.
Tállai a párt adószakértője – e szavakkal jellemezte a fideszes politikust néhány hete Lázár János. A Miniszterelnökséget vezető miniszter a Kormányinfón beszélt a NAV jövőjéről. Nem kívánt találgatásokba bocsátkozni arról, hogy végül Tállai vagy másvalaki ülhet-e be Vida Ildikó megüresedett székébe.
Jelenleg a korábbi elnökhelyettes, Varga Árpád irányítja a szervezetet megbízottként.
A kormányzatban felértékelődött az adóügy
A lap úgy értesült, hogy Tállai – aki jelenleg a Nemzetgazdasági Minisztérium politikai államtitkára – kinevezésére elsősorban akkor kerülhetne sor, ha a NAV-ból önálló adóügyi minisztériumot hoznának létre.
Kétségtelenül vannak jelek arra, hogy a kormányzatban felértékelődött az adóügy. A nemzetgazdasági tárcánál már megszületett a döntés arról, hogy a jövőben önálló adóügyi államtitkárság működik a minisztériumban.
Eddig a pénzügyekkel közös államtitkársághoz tartozott a terület, melynek vezetője, Orbán Gábor időközben távozott a József nádor térről. Arról még nincs döntés – a NAV-hoz hasonlóan –, hogy ki irányítja az önállósult adóügyi államtitkárságot, és ki viszi tovább a pénzügyeket.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.