Megunta a Széchenyi Bankban tulajdonos állam, hogy a bank fő tulajdonosa, Töröcskei István sokadik ígéretét is megszegve nem emelte meg közel 9 milliárd forinttal a pénzintézet tőkéjét. Ez áll a felszámolás elrendelése mögött – írja az e heti HVG.
A hetilap annak is utánajárt, kik működhettek közre az utóbbi évek egyik legnagyobb, közpénzmilliárdokat elégető pénzügyi machinációiban, amelyek során már korábban is csak fiktív tőkeemelésekkel tartották életben a Széchenyit.
Töröcskei családi cége a csőd szélén áll, anyagi forrásai elapadtak, tavaly hárommilliárd forintos értékvesztést könyvelt el a bankja botrányos bezárása miatt, ráadásul hétmilliárdos kötelezettséget is cipel.
Az még tisztázásra vár, hogy csak a bankárhoz köthető szabálytalanságok, avagy netán az elhamarkodott jegybanki intézkedések miatt is bukják-e el pénzük egy részét a bank ügyfelei.
Részletek a csütörtökön megjelenő HVG-ben.
![](https://img.hvg.hu/Img/b2dea50fcee14f6eb810034566fbfb2e/51282764-7afd-47d1-b051-d2ca9d125f0b.jpg)
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.
![](https://cdn.hvg.hu/img/partolo_tagsag/HVG_hetilap_2_ho_50_off_kampany_03_640x360.png)