2015. június. 03. 15:24 MTI Utolsó frissítés: 2015. június. 03. 15:26 Gazdaság

Az államra száll a devizahitel, ha minden örökös visszautasítja

A devizahitelekből visszamaradt adósság, vagy az elszámolás következtében visszajáró pénzösszeg ugyanúgy öröklődik, mint bármilyen más hagyaték, de ugyanúgy vissza is utasítható – erre hívta fel a figyelmet a Magyar Országos Közjegyzői Kamara.

Az örökség visszautasításának azonban az a szabálya, hogy csak a teljes örökséggel lehet ezt megtenni. Az nem járható út, hogy valaki a tartozást visszautasítja, de a vagyonra igényt tart – olvasható az erről szóló közleményben.

A visszautasítás következtében a soron következő örökös örököl.

Ha valamennyi örökös visszautasítja az örökséget, akkor minden vagyon és kötelezettség az államra száll át.

Az állam nem utasíthatja vissza az örökséget, így minden kötelezettséget teljesítenie kell, amelyet a hagyatéki eljárás során a közjegyző megállapított.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Medvegy Gábor 2025. február. 27. 19:58

„Ma olyan csekélységek miatt lesznek öngyilkosok, hogy az már valósággal megdöbbentő”

Egy tatai molnár atomnagyhatalommá akarta tenni 1925-ben a Trianon miatt gyászba borult országot, feldühödött matyók pedig máglyára vetették a cseh és osztrák giccset, ha lehet hinni az akkori lapok tudósításainak. Észak-Magyarországot károkat okozó, súlyos földrengés rázta meg, Nagyváradon pedig elképesztő hanyagság miatt robbant fel egy vonat. Száz éve arra is kereste a választ a sajtó, hogy spiritiszta volt-e Kossuth Lajos, és hírt adtak arról a holdfogyatkozásról, amiről még a csillagászok is megfeledkeztek.