Gazdaság hvg.hu 2015. május. 04. 11:13

Csányi: „Nem szeretnék Lázár Jánosról beszélgetni”

Csányi Sándornak vannak félelmei, hogy a kormány az MFB-FHB-Posta-Takarékbank-takarékszövetkezetek csoportnak kedvez, és bejelentkezett, hogy részt venne a belengetett nemzeti pénzügyi rendszerben. Ezzel kapcsolatban aktív és egyelőre nem gyümölcsöző levelezést folytat Lázár Jánossal, rossz viszonyukról nem akart beszélni a Vs.hu-nak adott interjúban.

Kizártnak tartja, hogy az ő kedvéért csökkenne az áfa, bár jól jár vele, és a mezőgazdaságban még nagyszabású tervei vannak – mondta Csányi Sándor, az OTP elnök-vezérigazgatója, a Magyar Labdarúgó-szövetség elnöke a Vs.hu-nak adott interjúban.

Csányi azt állítja az interjúban, nem zavarja, hogy az állam bankokat vásárol, mivel egyelőre nincs nyoma annak, hogy valamilyen üzletet nem piaci módon odaterelnének. Az OTP is 2 hónapon belül vesz bankot külföldön, valószínűleg egy kisebb piaci részesedéssel rendelkezőt. Továbbra is jelentős tervei vannak a mezőgazdaságban, nem csak Magyarországon.

Nem gyümölcsöző levelezést folytat Lázárral

Arra a megjegyzésre, hogy régóta rossz a kapcsolata a Miniszterelnökséget vezető miniszterrel, azt mondta, nem szeretne Lázár Jánosról beszélgetni. Annyit elárult, hogy aktív, de egyelőre nem gyümölcsöző levelezést folytat Lázár Jánossal. Csányi pár hete írt levelet Lázár Jánosnak, és jelezte: az OTP is szívesen csatlakozna a nemzeti pénzügyi rendszerhez, aminek a tervét mostanában lengette be a kormány.

Csányi Sándor
MTI / Illyés Tibor

A nemzeti pénzügyi szolgáltató központ egyre nagyobb szerepet kapna az EU-s források és az agrártámogatások, vidékfejlesztési támogatások folyósításában. Választ is kapott, ami valószínűleg nem volt egyértelműen pozitív, annak alapján, ahogyan Csányi ezzel kapcsolatban fogalmazott az interjúban.

A takarékszövetkezetekkel kapcsolatban azt mondta, nagyon fontos, hogy ne egyes csoportok kapják meg az egyes termékek értékesítésének lehetőségét, és ezzel kapcsolatban vannak félelmei. Egyes állami tisztviselők vagy MFB-vezetők részéről ugyanis voltak olyan nyilatkozatok, hogy az agrárhitelezés, bizonyos európai uniós támogatások folyósítása majd az MFB-FHB-Posta-Takarékbank-takarékszövetkezetek által, vagyis a nemzeti pénzügyi szolgáltató központon keresztül fog történni, és lejtős pályát alakítanak ki a pályáztatásban. Hozzátette, abban eltökéltek, hogy ha bármi sérti a versenysemlegességet, akkor fellépnek ellene.

Igazságtalan a Quaestor-kártalanítás

Az OTP elnök-vezérigazgatója az interjúban kitért arra is, hogy a Quaestor, a Buda-Cash és a Hungária károsultjait nagy részben a bankoknak kell kifizetni. Ezen belül is az OTP-nek csak a Quaestor miatt 55-60 milliárd forintot.

Csányi azt mondta, vannak egyeztetések arról, hogy ezt majd le lehet vonni valamilyen adóból, de nagy a rizikója, hogy ez nem fog megtörténni. A jelenlegi egyeztetések szerint csak a felszámolás lezárulta után lehetne valamelyik adóból levonni a befizetett összegeket, de ez akár 8-10 évig is eltarthat.

Csányi szerint a Quaestor-ügyben az is igazságtalan, hogy nagyon sokan vannak, akik éveken keresztül a piacinál magasabb hozamokat értek el, és most őket is kártalanítjuk.

Ha a cikket érdekesnek találta, látogasson el a hvg gazd Facebook-oldalra, és nyomjon rá egy "Tetszik"-et. Plusztartalmakat is talál!

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.