Félti a magyar bankokat az EBRD a brókerbotrányok miatt
Aggályosnak tartaná az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD), ha a brókerügyből eredően újabb terhek nehezednének a magyar bankrendszerre - közölte Sir Suma Chakrabarti, a pénzintézet elnöke Londonban.
Az EBRD párbeszédet folytat a magyar kormánnyal a bankszektort érintő tervekről, különös tekintettel az EBRD és a kormány által Budapesten februárban aláírt memorandumra, amely elsősorban a bankszektor adóterheinek csökkentésére összpontosít – mondta Sir Suma Chakrabarti elnök, aki a bank két hét múlva esedékes éves közgyűlése előtt tartott sajtótájékoztatót más témában az EBRD londoni székhelyén.
Chakrabarti szerint a memorandumban foglalt reformok célja annak elősegítése, hogy a banki adóterhek évenkénti csökkentésével a bankok újrakezdhessék a hitelkihelyezést a magyar gazdaság reálszektorába, különösen a kis- és középvállalkozásoknak.
Ha a brókerügyekkel kapcsolatban ismét újabb terhek nehezednének a magyar bankrendszerre, felmerülne az az aggály, hogy ez semlegesítene egyes már meghozott pozitív intézkedéseket – fogalmazott az EBRD elnöke.
Sir Suma Chakrabarti szerint az EBRD pénzügyi intézményekkel foglalkozó stábja jelenleg is megbeszéléseket folytat a magyar hatóságokkal és a jegybankkal e kérdésről, és az ügyet az EBRD részvényesei is nagy érdeklődéssel figyelik.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.