A hitellel rendelkezők többsége nem hiszi, hogy jól járhat egy hitelcserével, pedig megéri kalkulálni és 2-3 évente összehasonlítani a lehetőségeket, ugyanis így akár több százezer forintot is spórolhat.
„Nem elég a hitel felvételekor a legkedvezőbbet kiválasztani, hanem ahogy a lakást, úgy a hitelt is karban kell tartani, 2-3 évente felülvizsgálni, nem lehet-e vajon kedvezőbbre, takarékosabbra cserélni” – mondta Bába Ágnes, a K&H Bank lakossági üzletágért felelős vezérigazgató-helyettese. A bank a forintosítással kapcsolatban készített felmérést 500 fő megkérdezésével, amiből az derült ki, hogy emberek többsége nem igazán tájékozódik az aktuális pénzügyi kérdésekről.
A megkérdezetteknek csupán 40 százaléka tudott spontán módon választ adni arra a kérdésre, hogy egyáltalán mire jó a hitelcsere. Akik tudják, azok ötven százaléka szerint az emberek akkor élnének ezzel a lehetőséggel, ha azzal jelentősen csökkenne a havi törlesztőrészletük, de a többség nem hiszi, hogy jobban is járhatna a hitelcserével. A K&H adatai ezzel szemben azt mutatták, hogy például a jelzáloghitelüket a K&H törlesztéscsökkentő hitelre cserélők átlagosan évi 360 ezer forintot takarítottak meg ezzel a lépéssel.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.