Gazdaság hvg.hu 2015. március. 17. 12:53

6 fogás, amivel egy lúzernek is sikerülhet az állásinterjú

Rendszeresen felsül az állásinterjúkon? Van rá gyógyír, nem is olyan bonyolult.

Kovácsoljuk előnyt a gyengeségeinkből – ezt tanácsolja álláskeresőknek a Google HR-vezére. A Business Insideren megjelent cikkben Laszlo Bock azt írja, az álláskeresők többsége nem tudja, hogyan lehet sikeresen szerepelni egy állásinterjún, de állítása szerint pont emiatt jöhetünk győztesen ki a szituációból. Íme az a 6 tipp, amelyek segítségével sikeresek lehetünk az állásinterjún!

1. Írjuk össze a top 20 kérdést

A Google szakértője szerint 90 százalékban meg lehet jósolni, hogy milyen típusú kérdésekkel akarnak majd megizzasztani minket az interjúztatók. Íme néhány klaszikus példa:" Miért akarja ezt a munkát?", "Mi volt a legnehezebb probléma, amit megoldott?"

2. Tervezzük meg a válaszainkat!

Ha megvannak a kérdések, készüljünk fel arra is, hogy pontosan mit válaszolnánk és ami fontos – írjuk is le azokat! Pepecselős és fárasztó meló, de megéri, mert válaszaink automatikusak lesznek, és nem kell ezen agyalnunk az interjún.

3. Mindig legyen B tervünk!

Nem elég, ha minden kérdéshez van egy válaszunk – legyen inkább három! Legyenek különbözőek, de ugyanolyan jók, így jobban elő tudod majd adni a "saját sztoridat".

4. Legyen sztorid!

Minden egyes előre megírt válaszhoz legyen egy rövid történeted is, mert így hitelesebb leszel az interjúztatók szemében. Például meséld el, hogy milyen kihívásokkal találkoztál a korábbi munkahelyeden, és hogyan oldottad meg azokat.

5. Mérd fel a terepet!

Figyeljük meg az interjúztatókat: milyen a testbeszédük, hogyan reagáltak a válaszainkra. Mérjük fel a terepet is, egy könyv a polcon vagy egy családi fotó például jó kapcsolódási pont lehet.

6. Gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás!

Ha mindezek megvannak, már csak gyakorolni kell! A cél az, hogy akár álmunkból felkeltve is tudjunk magunkról beszélni.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.