Kormánypárti képviselőket kérdeztünk arról, hogy miért jó és szükséges januártól fizetőssé tenni az M0-s körgyűrűt, illetve más nagyvárosokat elkerülő útszakaszokat. Legtöbben az azonos közlekedési feltételeket hozták fel érvként. Válaszaikban azokra koncentráltak, akik egész évben nem mozdulnak ki a saját megyéjükből.
Pesti Imre a kérdést inkorrektnek minősítette, így továbbiakat már nem is lehetett feltenni neki. Kósa Lajos szerint a lényeg a részletekben rejlik, ezek alapján lehet egy rendelet értelmes vagy értelmetlen. Az adott javaslat részleteit ugyan még nem ismeri, de úgy gondolja, hogy ha az új útdíjak következtében a forgalom az elkerülőutakról a településekre terhelődik, akkor a rendelet értelmetlen.
Tasó László szerint a megyekártyával milliók fognak jobban járni, csak még ki kell számolni.
Fónagy János is az évi 5000 forintos megyekártya hasznosságát emelte ki, amit havi szinten két gombóc fagyi árával szemléltetett.
Budai Gyula teljesen normálisnak tartja, ha jól értjük azért, mert ő is fizetni fogja. (A képviselői üzemanyagkártyájából, ahogy a ma megszavazott törvénymódosítás lehetővé teszi.)
Nyitrai Zsolt pedig kilátásba helyezte, hogy amennyiben a bevezetés utáni helyzet a gyakorlatban nem az elvárásoknak megfelelően alakul, akkor utólag felülbírálhatják a jelenlegi tervezetet.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.