2014. december. 11. 07:43 MTI Utolsó frissítés: 2014. december. 11. 12:28 Gazdaság

Több tízezren rohantak az energiahatékonysági pénzekért – csaknem üres a kassza

A Otthon Melege Program 2,72 milliárd forintos energiahatékonysági keretből 410 millió forint maradt – közölte az NFM. Csütörtökön indul a program utolsó kiírása: a homlokzati nyílászárók cseréjére mától a dél-dunántúli régióban élők is pályázhatnak.

Eddig összesen 21 400 pályázat érkezett az Otthon Melege Program energiahatékonysági kiírásaira – írja a Napi Gazdaság csütörtöki száma a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium (NFM) tájékoztatása alapján. A három pályázatra elkülönített 2,72 milliárd forintos keretből mostanra mindössze 410 millió forint maradt.

A legnagyobb érdeklődés a fűtés-korszerűsítési alprogramot övezte, ahol kazáncserére lehetett támogatást igényelni összesen egymilliárd forint értékben. A tárca hangsúlyozza, hogy a programot a forrás kimerülése miatt csak felfüggesztették, a minisztérium folyamatosan dolgozik azon, hogy a lakossági energiahatékonysági programok hátterét biztosító források a jövőben is rendelkezésre álljanak. Kazáncseréhez közel 2700-an igényeltek segítséget.

A lap közlése szerint csütörtökön indul az Otthon Melege Program utolsó kiírása: a homlokzati nyílászárók cseréje alprogram esetében mától a dél-dunántúli régióban élők is pályázhatnak. Ebben a kategóriában eddig mintegy kétezren nyújtottak be támogatási igényt, az alprogramban jelenleg még biztosan rendelkezésre álló forrás teljes összege körülbelül 300 millió forint.

A háztartási nagygépek cseréjére eddig 16 700 pályázat érkezett be, az ebben a kategóriában még felhasználható keret 110 millió forint.

A fejlesztési tárca hangsúlyozta, hogy az energiahatékonysági program november 14-i újraindítása óta a pályázatok befogadása zökkenőmentesen zajlik.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Ligeti Nagy Tamás 2025. január. 05. 19:30

"Nem csak egy eszköz, hanem ügynök" – Harari elmagyarázza, miért veszélyesebb a mesterséges intelligencia az atombombánál is

Miután az ember lassan beletörődik a múlt megváltoztathatatlanságába, és a jelenben nem igazán érzi jól magát, úgy döntött: a jövőt megtartja magának. Yuval Noah Harari izraeli történész új okoskönyvében az információs hálózatok fejlődését vizsgálva arra jut, lehet, hogy az emberiség történetét Valaki Más írja.