Gazdaság hvg.hu 2014. november. 14. 10:54

Trafiktörvény II.: Jönnek a dohányelosztó raktárak

Új szereplőt kap a trafikrendszer – derül ki az új trafiktörvény tervezetéből, amelyet több tárcának elküldött a héten a Miniszterelnökség, és a 444.hu is hozzájutott egy példányhoz. Jön az úgynevezett dohány-kiskereskedelmi ellátó, amelynek minden megyében lennének raktárai, és a trafikok csak innen rendelhetnének dohányárut.

Most a trafikok maguk döntik el, honnan vesznek árut, de 2015. május elsejétől ennek véget vetne a kormány a dohány-kiskereskedelmi ellátó létrehozásával. Ennek minden megyében lennének raktárai, és a trafikok csak innen rendelhetnének cigarettát, vágott dohányt, szivarkát, szivart. Máshonnan nem.

Az ellátó így közvetítő kereskedő lenne, és megjelenésével ő is kereshetne a cigarettán, évi akár 5-6 milliárdot is – írja a 444.hu.

A tervezet szerint a dohánygyárak és más nagykereskedők csak ennek az ellátónak adhatják el a termékeiket. Megyénként legalább egy raktárra lesz szükség, valamint ügyfélszolgálatot és elektronikus rendszert kell létrehozni a rendelésekhez. A raktárban a trafikosok személyesen is vásárolhatnának.

Az ellátó kényelmes működését a törvényben meghatározott fizetési határidők is segítik majd.

A trafikoknak az áru átvételétől számítva 15 napon belül kell fizetniük az ellátónak. Az ellátónak viszont minden hónap 10-ig kell összeírnia, hogy mennyi árut vett át a gyáraktól vagy a nagykereskedőktől az előző hónapban, csak ezután kapják meg a számlát, amelynek megérkezésétől számítva még 60 napja lesz az ellátónak fizetnie az áruért.

A törvényben ugyancsak rögzítik azt, hogy mennyit kereshet a dohányon a trafik és az ellátó.

Kérdés, melyik cég kaphatja meg az ellátói feladatokat. A jogszabálytervezetet úgy írták meg, hogy a kormány verseny nélkül, egy igen szűk körből is kiválaszthatja a befutót – olvasható a cikkben.

 

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2024. november. 29. 12:00

„Ezeket nyilvános kivégzésnek neveztük egymás között” – így kergeti felmondásba a dolgozókat egy toxikus munkahely Magyarországon

Hogyan működik, mi mindent tesz egy bántalmazó felettes, és mit okoz ezzel a beosztottjainak? Miért volna fontos külön kezelni a vezetői és a szakmai kompetenciákat, és miként lehet maga a rendszer is bántalmazó, amelyben a szereplők töltik a mindennapjaikat? Edinger Katalin nyolc évig dolgozott egy kiadónál, ahonnan beszámolója szerint azért távozott – többedmagával együtt –, mert a főnöke súlyosan toxikus légkört teremtett. Erről is beszélgettünk vele.