Béremelést szeretne? Mielőtt ezt kérné, erre mindenképp figyeljen
Ha béremelést szeretnénk a munkahelyünkön, akkor jól fel kell készülni arra, hogyan is fogjuk megtámogatni érvelésünket.
A Business Insider összeszedett pár tippet arra vonatkozólag, hogyan is kell felkészülni arra, ha béremelést szeretnénk kérni a főnökünktől.
- Fontos az időzítés. Érdemes lehet az éves felülvizsgálat előtt 3-4 hónappal béremelést kérni, ugyanis ekkor szokták általában a jövő évi büdzsét összerakni. Vagy akkor is lehet béremelésért folyamodni, ha új feladatot, felelősséget kapunk, emellett akkor lehet sikerrel járni a béremelés kérésével, ha jól megy a cégnek.
- Végezzünk kutatást, hogy mennyit keresnek mások hasonló pozícióban a területünkön. Ha például az átlagot keressük, de úgy érezzük, hogy jobban teljesítünk az átlagnál, akkor kérhetünk béremelést.
- Ha a munkáltató nem tudja megadni a kért béremelést, akkor még alkudozhatunk arról, hogy egyéb juttatásokat kapjunk helyette. De lehet azt is megkérdezni a főnöktől, hogy mit kell tennünk azért a jövőben, hogy magasabb fizetést kapjunk.
- Legyünk udvariasak és diplomatikusak a kérésnél. Nem éri meg minden hidat felégetni pár százalékos béremelésért, összerúgni a port főnökkel.
- Más embereknek nem kell tudni arról, hogy béremelést kértünk, ez egy privát ügy. Ezzel ugyanis adott esetben ronthatjuk esélyeinket arra vonatkozólag, hogy megkapjuk a béremelést.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.