2014. október. 28. 06:22 MTI Utolsó frissítés: 2014. október. 28. 09:51 Gazdaság

Az internetadó is téma lesz ma a Házban

Az Országgyűlés ma kezdi tárgyalni a kormány jövő évi adóváltoztatási javaslatait, amelyekkel a kabinet fenntartaná a családi adórendszert, a vállalati különadók sorába pedig bevezetné az internetadót.

A Ház ülése reggel 9 órakor, napirend előtti felszólalásokkal kezdődik, majd elsőként a tavaly elfogadott büntetés-végrehajtási kódex korrekciójáról kezdhetnek vitát a képviselők. Ezt követi az új adótörvények tárgyalása.

A kabinet javaslata bevezeti az ifjú házasok által igénybe vehető adókedvezményt, mérsékli a cafetéria-juttatások kedvezményét, 2016-tól pedig négy év alatt duplájára növeli a kétgyermekes családok által igénybe vehető szja-kedvezményt.

Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter eredeti javaslata alapján fennmaradnak és az internetadóval egészülnek ki a különadók, a szolgáltatóknak minden megkezdett gigabájt adatforgalom után 150 forintot kell fizetniük. Az elképzelést az ellenzéki pártok mellett számos civil szervezet élesen bírálta.

Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője hétfőn benyújtotta azt a módosító indítványt, amelyben javasolják, hogy az adatforgalomra kivetett távközlési adó felső korlátja – hasonlóan a telefonadóhoz – magánszemélyeknél havi 700 forint, üzleti előfizetőknél pedig havi 5 ezer forint legyen. A javaslat kimondja, hogy az adó alanya a szolgáltató, nem pedig az előfizető.

A jövő évi adóváltozások része még, hogy a jelenlegi 200-ról 50 literre csökkenhet a magánfőzéssel előállítható pálinka mennyisége. Az ülésnap végén az Állami Számvevőszék tavalyi tevékenységéről szóló beszámoló kerül napirendre.

A kitiltási botrányban vélhetően érintett Vida Ildikó adóhatósági elnök az adótrövények tárgyalása közben nincs az országban, múlt szerdán utazott el, titkára állítja a hvg.hu-nak, hogy ezen a héten sem dolgozik az elnök.

zöldhasú
Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?