Elvette a kormány az MVM-től a Paks 2 projektcégét
Tovább faragja a kormány az MVM szárnyait, de lehet, hogy csak a további tehervállalásokat osztják az államra – egy új cégen keresztül.
A magyar államra ruházzák át a paksi kapacitás-fenntartás irányításáért felelős társaság, az MVM Paks II. Atomerőmű Fejlesztő Zrt. 10,157 milliárd forint értékű részvényeit – döntött szerdán az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. (MVM) közgyűlése. A két új paksi blokk építésének előkészítését az MVM Paks II. Atomerőmű Fejlesztő Zrt. végzi, de a szakmai felügyelet eddig is a Miniszterelnökséghez tartozott. Most a tulajdonjog is kikerül az MVM-ből.
Az Atomerőmű Fejlesztő részvényeinek átruházása a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt.-n keresztül történik majd, amiért az állam több mint 10 milliárd forintos vételárat fizet majd. Az árat a Deloitte Zrt. és az Ernst&Young Kft. könyvvizsgálók végezték, azt független vagyonértékelés alapján kalkulálták ki. Az MVM Paks II. Atomerőmű Fejlesztő Zrt.-t az MVM Zrt. 2012 nyarán 9 milliárd forintos alaptőkével hozta létre, hogy megkezdje az új atomerőművi blokkokhoz kapcsolódó elemző, tervező, döntés-előkészítő és engedélyeztetési munkát – olvasható az MVM közleményében.
A közgyűlésen döntött a cég a Déli Áramlat Magyarország Zrt. alaptőkéjének megemeléséről is.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.