Felfüggesztette az OTP Bank és az OTP Jelzálogbank magyar állam elleni keresetének együttes tárgyalását a Fővárosi Törvényszék pénteken és – elfogadva a hitelintézet javaslatát – a bíróság az Alkotmánybíróság elé terjeszti az ügyet.
Az OTP Bank és OTP Jelzálogbank magyar állam elleni devizahitelekkel kapcsolatos ügyében a Fővárosi Törvényszék pénteken elfogadta a bank javaslatát, és úgy döntött, az Alkotmánybíróság elé terjeszti az ügyet.
A délelőtt kezdődött tárgyaláson a bank jogi képviselői az általános szerződési feltételek tisztességessége mellett érveltek, és úgy vélték, hogy a devizahiteles törvény alkotmányellenes. Az alperes, a magyar állam képviselője szerint azonban sem a felfüggesztésre, sem a normakontrollra nincs szükség.
Csányi Sándor, az OTP elnök-vezérigazgatója a hét elején az MTI-nek azt mondta, hogy a bank a perrel érintett teljes szerződésállományáról, körülbelül 120-130 ezer szerződésről próbálja majd bebizonyítani, hogy az abban foglalt feltételek tisztességesek voltak.
Míg a legtöbb devizahiteles, bankok és az állam közti perben a törvényszék elutasította a keresetet, vagy elhalasztotta az ítélethirdetést, addig egy hete pénteken az Eger és Vidéke Takarékszövetkezet ügyében a bíróság szintén elfogadta a hitelintézet javaslatát és az Ab elé küldte az esetet. A bíróság akkor azzal indokolta a lépést, hogy jelen esetben nem érvényesül a polgárjogi "fegyveregyenlőség" elve, tehát a feleknek nem állt elegendő felkészülési idő a rendelkezésükre.
Rogán Antal Fidesz-frakcióvezető ezután azt mondta, a bankok csak időt próbálnak húzni, de ez sikertelen lesz, mert a törvényhozó erre is gondolt.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.