2014. szeptember. 11. 05:43 MTI Utolsó frissítés: 2014. szeptember. 11. 08:42 Gazdaság

Magyar Nemzet: Ingyen adna az államnak a részéből a mecseki szénbánya egyik tulaja

A Magyar Nemzet úgy tudja, a mecseki szénbánya egyik résztulajdonosa az államnak akarja ajándékozni az üzletrészének a felét.

Az államnak ajándékozná üzletrészének és a kutatási jogoknak a felét a pécsi bányamérnöki cég egyik tulajdonosa, tonnában kifejezve százmilliós nagyságrendű mecseki szénvagyonról van szó – számol be a Magyar Nemzet.

Az újság csütörtöki cikke szerint a Calamites Kft. korábbi ügyvezetője és 50 százalékos tulajdonosa, Verbőczi József nem látja biztosítottnak, hogy állami szándék és finanszírozás nélkül megvalósítható legyen a mecseki szénbányászat beindítása, ezért is ajánlotta fel üzletrészét ajándékozás formájában az államnak.

Kiemelte, az ajándék értéke az eddig megvalósult földtani kutatásokban, a kiaknázási technológia terveiben, engedélyeztetési dokumentumokban is tárgyiasul. Üzleti értéke pedig az alakuló állami energiapolitika függvényében vagy semmi, vagy akár horribilis is lehet.

zöldhasú
Hirdetés
Kult Sztupa Melitta Boglárka 2025. április. 11. 19:00

„A verseim nem én vagyok: az vagyok én, amit itt irok” – máig sokkolóan hat József Attila kevésbé ismert arca

Évtizedekig elzárva tartották a nagyközönség elől, majd amikor szóba került a nyilvánosságra hozatala, mind az irodalmárok, mind a pszichológusok tiltakozni kezdtek ellene. Nemcsak azért, mert a szocialista erkölcsbe ütközött, hanem attól is tartottak, hogy a megjelentetése lejáratná a pszichoanalízis módszerét, valamint összetörné az olvasókban élő, kultikus József Attila-képet. A Szabad-ötletek jegyzékének idei újrakiadása és a József Attila pszichoanalízisét feldolgozó, ezen a héten mozikba kerülő új film, a Reménytelenül egyaránt a közönség nem szűnő érdeklődését mutatja a téma iránt. A ma 120 éves József Attiláról, a költőről és a magánemberről, továbbá a Szabad-ötletek jegyzékének publikálását övező vitákról kérdeztük az első kiadást tető alá hozó Tverdota György irodalomtörténészt, a József Attila Társaság elnökét, az életmű egyik legavatottabb ismerőjét.