9 katasztrofális hiba egy állásinterjún
Bármennyire is úgy hisszük, hogy teljesen felkészültek vagyunk egy állásinterjúra, mindig becsúsznak bakik. Itt egy lista arra, hogy miket érdemes elkerülni.
A Business Insider összeállított egy listát arra vonatkozólag, hogy melyek azok az igencsak komoly hibák, melyeket egy állásinterjún érdemes elkerülnünk. Ugyanis bármennyire is lehetünk felkészültek egy állásinterjúra, mindig becsúszhatnak bakik.
Az elkerülendő hibák:
- "Én, én én" mentalitás: kerüljük el azt, hogy az interjú csak rólunk szóljunk, ne folyamatosan arról beszéljünk, hogy mit akarunk, hanem hogyan is tudnánk segíteni a cégnek a növekedésben, milyen pluszt tudunk adni a pozícióhoz.
- Ne válaszoljunk egy kérdésre azonnal. Nem feltétlenül kell mindenre gyorsan válaszolni, ha szükségünk van időre válaszolni egy kérdésre, akkor nyugodtan tartsunk egy pici szünetet, hogy össze tudjuk szedni a gondolatainkat, ez nem akasztja meg az interjú menetét.
- Ne fussunk felesleges köröket. Törjünk inkább a lényegre, ugyanis sokszor az interjúztató a sok "kerülőúton" elveszíti a fonalat.
- Ismerjük a céget és a terméket, szolgáltatást, amit árul, elad. Vegyünk annyi fáradtságot, hogy utánanézünk a cégnek, hogy mivel foglalkozik, ha erre ugyanis rákérdeznek, és nem tudunk válaszolni, az komoly bukó.
- Legyünk eredetiek. Ne csak azt mondjuk el az interjún, amit a felvételiztetők hallani szeretnének, az ugyanis sokszor lehet unalmas. Tűnjünk ki egy olyan plusz tulajdonsággal például, ami érdekessé tehet minket.
- Felejtsük el a könyörgést a munkáért. Nincs pénzünk már a következő havi rezsire és mindenképp kell ez a munka – ez nem a járható út az állás megszerzésére. Ez ugyanis azt jelzi, hogy nekünk miért fontos ez a munka, de nem jelzi azt, hogy mi miért lennénk fontosak a cégnek. Legyünk magabiztosak inkább, az nagyobb segítség.
- Ne kezdjünk el addig beszélni a fizetésről és juttatásokról, ameddig az interjúztató fel nem hozza. Ezzel nem csak azt mutatjuk, hogy a pénz érdekel minket a leginkább, hanem úgy is viselkedünk, mintha már megkaptuk volna az állást.
- Ne mondjunk negatív dolgokat a korábbi munkaadónkról. Ez egyáltalán nem mutat professzionalitást. Csak egy lehetőségünk van jó benyomást tenni az interjúztatóra, ne rontsuk el ezzel.
- Mindig kérdezzünk. Ez ugyanis azt mutatja, hogy tényleg érdekel minket a munka, és komolyan is gondoljuk a jelentkezést. Ilyen kérdés lehet például az, hogy milyen a cégnél a munkakultúra, milyen a munkakörnyezet, miért hirdették meg ezt a pozíciót, vagy hogy az interjúztató meséljen saját tapasztalatairól a cégnél.
* * * Támogatott hitel vállalkozások számára
A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.