2014. június. 05. 11:05 MTI Utolsó frissítés: 2014. június. 05. 11:09 Gazdaság

Jegybank: Nem kavarta meg a fizetési szokásokat a tranzakciós illeték

A Magyar Nemzeti Bank jelentést tett közzé a fizetési rendszerről, amelyben megállapították, hogy bár a bankok áthárítják az illetéket az ügyfelekre, azért a pénzforgalom szerkezete megmaradt. Ugyanakkor nagyobb átláthatóságra van szükség - írták.

A tranzakciós illetéket a bankok gyakorlatilag teljes mértékben áthárították az ügyfelekre, a költségnövekedés azonban egyelőre nem gyakorolt jelentős hatást a pénzforgalom szerkezetére - állapította meg a Magyar Nemzeti Bank (MNB) 2014-es Jelentés a fizetési rendszerről című kiadványában. A jelentést jóváhagyta a jegybank pénzügyi stabilitási tanácsa.

Az MNB csütörtöki közleményéből kiderül: a jegybank elvárja a piaci szereplőktől, hogy a pénzforgalmi szolgáltatások árazása a korábbiaknál átláthatóbb legyen.

A pénzforgalmi szolgáltatások árazásának részletes nyomon követését azért tartják kiemelten fontosnak, mert az e téren bekövetkező változások hosszabb távon befolyásolhatják a bankkártya-használatot és így a hazai pénzforgalom hatékonyságát - állapították meg.

A hazai fizetési és értékpapír-elszámolási infrastruktúra 2013-ban is hatékonyan és megbízhatóan bonyolította a reálgazdasági és pénzügyi tranzakciókat, ezzel hozzájárult a pénzügyi stabilitás erősítéséhez - olvasható a jelentésben.

* * * Már teljesen ingyenes bankszámlák is elérhetőek

Sokan fizetnek éves szinten több tízezer forintot csak azért, mert van saját bankszámlájuk. Azonban léteznek már teljesen ingyenes számlacsomagok is! A Bankmonitor bankszámla kalkulátora – a bankolási szokásai alapján - mindenkinek személyre szabottan megmutatja az elérhető legkedvezőbb ajánlatokat.

zöldhasú
Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?