Szijjártó: Kínából is zászlóshajónak látnak minket
Tovább bővülhet a Kínába irányuló magyar export azoknak a megállapodásoknak a nyomán, amelyet Orbán Viktor pekingi látogatása alkalmával kötött a két kormányzat, illetve a cégek.
Tizenkilenc üzleti megállapodás született az Orbán Viktor miniszterelnök kínai látogatása kapcsán rendezett gazdasági fórumon, amelyeknek nyomán tovább bővülhet a Kínába irányuló magyar export – mondta Szijjártó Péter hétfőn, az M1 Ma reggel című műsorában.
Különösen kedvező lehet a magyar élelmiszeripar számára az, hogy Kína kiadja az exportengedélyeket a sertés-, a liba-, a kacsa- és a nyúlhús exportjára – közölte a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára.
A minőségi magyar élelmiszeripari termékek azért is keresettek lehetnek Kínában, mert garantált a GMO-mentességük – tette hozzá a politikus.
Szijjártó Péter elmondta, hogy az elmúlt évben 1,8 milliárd dollár értékű árut és szolgáltatást exportált a magyar gazdaság Kínába, ami lényegesen meghaladta a 2012-es szintet. A megállapodások nyomán – amelyek közül 17 vállalkozások között köttetett – tovább bővülhet a magyar export.
Ezt elősegítheti az is, miszerint Kína regionális turisztikai központot létesít Magyarországon – fűzte hozzá.
Szijjártó Péter hangsúlyozta: Kínából azt látják, hogy Magyarország egy olyan régió része, amely az európai növekedés zászlóshajója lesz a következő években. Ugyanis a visegrádi négyek vették a legjobban azokat az akadályokat, amelyek az Európai Unió előtt feltornyosultak – tette hozzá.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.