Hihetetlen videón az euróválság
A Bloomberg oldalán egy több mint 12 perces videó jelent meg, melyben közérhetően magyarázzák el azt, hogy miért alakult ki az eurózóna, mi vezetett az euróválsághoz, és hogyan is áll a helyzet most.
Egy több mint 12 perces videó jelent meg a Bloomberg oldalán, melyben bemutatják, hogyan adósodtak el a dél-európai uniós tagállamok, hogyan alakultak ki az ingatlanlufik, illetve hogyan vált egyre integráltabbá az európai bankrendszer. A 2008-ban kirobbant hitelválsággal ugyanakkor elzárultak a pénzcsapok, így mindenki Németország irányába tekintett, hogy ők hátha tudnak adni forrásokat.
A németek bele is egyeztek a kisegítésbe, ám ehhez feltételt fűztek: megszorításokra van szükség. A probléma ugyanakkor az, hogy a megszorításokat társadalmi elégedetlenséget szülnek, illetve nem mindig hozzák egyensúlyba egy ország költségvetését.
Arra ugyanakkor a videó szerint nincs egy fennálló rendszer, hogy megakadályozzák azt, hogy ne fordulhasson elő a jövőben hasonló csődközeli helyzet. Ez visszavezet minket ahhoz a kérdéshez, hogy szükség van egy közös fiskális politikára is. A fiskális unió megakadályozhatná a túlzott hitelfelvételt például, ám ez egy rendkívül komplikált ügy: az országoknak fel kell adniuk szuverenitásuk egy jelentős részét egy magasabb erőnek.
A videóban felteszik a kérdést, hogy meg tudja-e tenni az EU azokat a szükséges lépéseket, melyekkel kialakítanak egy fiskális uniót, vagy a monetáris unió felbomlik és az euró eltűnik.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.