Gazdaság HVG 2014. január. 15. 15:57

FTC: zuglói pénzcsap?

„A játékosok ambiciózusak, amiben hasonlóságot fedeztem fel köztük és az én csapatom között” – indokolta Horváth Viktor, az LS Group Hungary Kft. ügyvezető-társtulajdonosa a Fradi.hu honlapon őszi interjújában, hogy miért épp az FTC-s női kéziseket támogatja a cége.

HVG Zrt.

A kft. tavaly januárban alakult, de hamar megtalálták a közpénzes üzletek: 2013-ban négy nagyobb munkát is megkapott, melyekre a megbízók fővárosi közintézmények – a XIV. kerületi Civil Ház beruházása mellett két telephely-felújítást szerzett a Főkefétől, és elnyerte a Széchenyi fürdő tetőrekonstrukcióját is összesen 132,2 millió forintért.

A zuglói üzlet nem ment simán. A kerület a civil szervezeteknek szánt közösségi épület, voltaképpen egy földszintes lakótelepi ingatlan felújítását bízta rá, majd kért hozzá pótmunkákat, 14,5 millió forinttal megemelve az eredetileg nettó 149,2 milliós beruházás árát (150 millió forinttól kötelező lenne a nyílt tender kiírása).

„A hirdetmény nélküli tárgyalásos eljárás jogsértő alkalmazása – a verseny korlátozására tekintettel – súlyos jogsértésnek minősül, továbbá súlyosbító körülmény az is, hogy az ajánlatkérővel szemben az utóbbi években több közbeszerzési jogsértés került megállapításra” – egyebek mellett ezt mondta ki az ügylet kapcsán a Közbeszerzési Döntőbizottság, amikor 200 ezer forintra bírságolta a korábbi elszámoltatási kormánybiztos Papcsák Ferenc (Fidesz) vezette Zugló önkormányzatát.

A fradis szakosztály vezetői Papcsák parlamenti frakciótársai: a társadalmi elnök a Fidesz fővárosi „erős embere”, Pesti Imre kormánymegbízott, és elnökségi tag Kocsis Máté, a Fidesz kommunikációs igazgatója, Józsefváros polgármestere.

Az ügy további részleteiről a HVG e heti számában olvashatnak.

zöldhasú
Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?