Nem adja ki a NAV az adócsalásról szóló jelentést
Adótitok és személyes adatok védelmére hivatkozva a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nem adja ki azt a vizsgálatról szóló jelentést, amelyet Horváth András áfacsalásról szóló állításainak elhangzása után egy hétvége alatt végzett el. Az adatokat kikérő LMP emiatt pert fontolgat.
Schiffer András szombati közleményében pert helyez kilátásba Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter és a NAV ellen, amiért nem hozzák nyilvánosságra a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) jelentését.
Azok után, hogy Horváth András az áfacsaló hálózatokról szóló állításaival a nyilvánosság elé állt, az NGM egy két nap alatt elvégzett vizsgálatra hivatkozva állította, hogy az adóhatóságnál minden rendben van. Schiffer András és Ángyán József ez után fordult közérdekű adatigényléssel a tárcához a vizsgálat jegyzőkönyvének kiadásáért.
Az adatigénylést átvevő NAV-elnök szerint azonban a jelentés kiadására a benne foglalt cégekkel kapcsolatos adótitok, valamint Horváth András feletteseinek és munkatársainak személyi adatai miatt nincs lehetőség.
Az LMP ugyanakkor továbbra is arra hivatkozik, hogy a közvéleménynek joga van megismerni az NGM kétnapos vizsgálatának részleteit. A hatályos jogszabályok és az Alkotmánybíróság határozatai alapján is egyértelmű, hogy az adatkezelő szerveknek kötelességük a közérdekű adatok hozzáférését akár az igénylő által meg nem ismerhető adatok elfedése mellett biztosítani, miként Horváth András felettesei vonatkozó adatainak nyilvánosságát is – olvasható a párt közleményében.
Mesterházy Attila felháborítónak tartja, hogy az adóhatóság megtagadta a jelentés nyilvánosságra hozatalát. Az MSZP elnöke és frakcióvezetője szombati közleményében azt írta: egyetért Schiffer Andrással, az LMP vezetőjével abban, hogy jogi útra kell terelni a kérdést, mert szerinte "a mondvacsinált indokokkal megtagadott adatszolgáltatás ismét annak gyanúját erősíti, hogy a kormányzat politikai vagy pénzügyi haszonért cserébe eltűri a neki fontos cégek adótrükközését".
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.