2013. október. 25. 14:49 MTI Utolsó frissítés: 2013. október. 25. 14:42 Gazdaság

Tovább zsugorodtak a bankbetétek Görögországban

Görögországban csekély mértékben ugyan, de tovább csökkentek a vállalatok és a háztartások bankoknál elhelyezett betétei szeptemberben. A görög központi bank pénteken közzétett jelentése szerint a betétállomány augusztushoz képest 0,5 százalékkal 161,35 milliárd euróra zsugorodott, a negyedik egymást követő hónapban csökkent.

A válság kirobbanása óta a betétállomány egyharmadával, 90 milliárd euróval zuhant, mert a befektetők attól tartottak, hogy az ország kénytelen lesz távozni az euróövezetből.

A tavaly júniusi választások utáni hónapokban megindult a tőkebeáramlás, és körülbelül 17 milliárd euró érkezett a görög bankokba. A márciusi ciprusi bankmentő akció azonban, amelyet részben a betétesek kárára hajtottak végre, megijesztette a pénztulajdonosokat, és ismét elkezdődött a tőkekiáramlás. A betétállomány azért is csökken, mert a háztartások kénytelenek megtakarításaikhoz nyúlni.

* * * Már teljesen ingyenes bankszámlák is elérhetőek

Sokan fizetnek éves szinten több tízezer forintot csak azért, mert van saját bankszámlájuk. Azonban léteznek már teljesen ingyenes számlacsomagok is! A Bankmonitor bankszámla kalkulátora – a bankolási szokásai alapján - mindenkinek személyre szabottan megmutatja az elérhető legkedvezőbb ajánlatokat.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 hvg360 2025. április. 05. 13:00

Gyerekszüléssel a woke ellen – megnéztük, a keresztény-konzervatívok mit terveznek a hálószobában

Mi fortyog a konzervatív vallásos értelmiségiek boszorkánykonyhájában a gyerekszületések felpörgése érdekében? Hogyan lehet Magyarország családpolitikai bezzegország a Nyugat szemében, miközben a KSH lesújtó adatokat közöl a születésszámról? És mit keres az állam mellett Isten is a hálószobában? Megnéztük, milyen eszmecsere zajlik a társadalom jövőjéről a Karmelita szomszédságában, ahol „safe space”-re találnak a trumpista istenhívők is.