2013. szeptember. 11. 18:39 MTI Utolsó frissítés: 2013. szeptember. 11. 18:30 Gazdaság

387 milliót csoportosított át a kormány a határon átnyúló útépítésekre

A kormány 387 millió forint egyszeri átcsoportosítását rendelte el az idei költségvetésben, a Határon Átnyúló Együttműködési Programokból megvalósuló útépítési projektekre. Az erről szóló határozat a szerdai Magyar Közlönyben jelent meg.

A Határon Átnyúló Együttműködési Programokból megvalósuló útépítési projektekre eddig nem szerepelt előírás az idei költségvetésben.

A 387 millió forint forrása a költségvetés Uniós fejlesztések fejezetében szereplő, európai uniós programokhoz kapcsolódó tartalék. A tartalékban eredetileg 4,1 milliárd forint szerepelt.

Az MTI hivatalos forrásból úgy értesült, hogy az átcsoportosítás a román határon lévő csanádpalotai, valamint ömbölyi, továbbá a szlovén határon lévő rédicsi határátkelőkhöz vezető utakat érinti.

 

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Rácz Gergő 2025. március. 13. 19:48

A kormány akkor tiltja be, amikor már magától is megdögleni látszik a műhús

Könnyen lehet, hogy végnapjait éli a piaci csodának indult mesterséges húspiac: amíg a műhúsoknál továbbra is várat magára az áttörés, a növényi alapú alternatívát gyártó cégeknél rövid időn belül töredékükre estek a részvényárak. A folyamatnak több oka van, a piaci szereplők ezzel együtt optimisták, és a bátor befektetőknek a mostani szintek akár jó belépési pontot is jelenthetnek, ha épp akad elkölteni való pénzük. Lehet, hogy hazai célpontokat nem találnak, mivel a kormány újonnan bejelentett tervei szerint a teljes szegmenst betiltaná.