2013. július. 29. 08:17 hvg.hu Utolsó frissítés: 2013. július. 29. 08:36 Gazdaság

Csányi tájékoztatója: ami sok híradásból kimaradt

Csányi Sándor OTP-vezér múlt heti szűk körű sajtótájékoztatóján sok olyan érdekesség is elhangzott, amely számos tudósításból kimaradt – írta a Napi Gazdaság, amely a tájékoztató teljes hanganyagának meghallgatása után tért vissza a témára hétfőn.

Csányi Sándor tájékoztatóján több, a befektetők számára fontos információ elhangzott, ami sok tudósításból kimaradt – olvasható a Napi Gazdaságban.

A lap szerint ilyen volt, amikor Csányi arról beszélt, hogy elutazása előtt indítottak el "egy nagy projektet, amely az OTP hatékonyságának növelését szolgálja, és ami járhat szervezeti, személyi változásokkal is", de nem lesz az a kimenetele, hogy Csányi elhagyja a bankot és főállásban ne ott dolgozna.

Gyurcsik Attila, a Concorde elemzési vezetője ezzel kapcsolatban a Napi Gazdaságnak azt mondta, befektetői szempontból nagyon jó hír lenne, ha egy komoly költségcsökkentő intézkedést hajtana végre az OTP. A bank a válság alatt ugyanis nem karcsúsított, mivel gyors lefolyású válságra számítottak.

A bevételnövekedés az elemző szerint eddig ezt nem is kényszerítette ki, most viszont a bevételek irányából nem nagyon van bővülés, így a nyereséget csak költségcsökkentéssel lehet növelni – tette hozzá az elemző.

Az újabb devizahiteles-mentés mellett a tranzakciós adót és az arra épülő különadót emelte ki Csányi. "A tervek szerinti tranzakciós adónak időarányosan több mint a száz százalékát befizették, miközben vannak olyan bankok, amelyek csak a töredékét. És a döntés, miszerint az első négy hónapban fizetett tranzakciós adó dupláját kell egyszeri adóként befizetni, azokat sújtotta, akik rendesen fizették ezt az adót és a pénzforgalmat nem terelték el külföldi bankokhoz" – fogalmazott a bankvezér.

Tranzakciós illetékből a kimutatások szerint 38,8 milliárd forint folyt be az első négy hónapban, ami az éves előirányzat mindössze 13 százaléka. Osztrák banki gyorsjelentésekből tudható, hogy egyes bankok meglepően kis összeget mutattak ki ezen a címen – írta a lap.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Tiszóczi Roland 2024. december. 03. 20:00

„Kib*szott okos vagyok!” – így döntötték be Jeffrey Skilling könyvelési trükkjei a világ egyik legnagyobb cégbirodalmát

Az 1985-ben alakult Enron tizenöt év alatt Amerika ötödik legnagyobb vállalatává nőtt százmilliárd dollár feletti forgalommal, a „nyereségességének pedig nincsenek határai, csak ha te állítod fel azokat” – vélték a vezetők. A hihetetlen eredmények kulcsfigurája Jeffrey Skilling – a vállalat egykori tanácsadójából lett vezérigazgató –, aki kreatív pénzügyi ötleteivel a világ egyik legnagyobb vállalati sikerét, majd végül csődjét hozta össze. Nagy csalások című sorozatunk legújabb cikke.