2013. július. 09. 10:44 hvg.hu Utolsó frissítés: 2013. július. 09. 11:05 Gazdaság

"Orbán Viktor korunk leggátlástalanabb adószedője"

Török Zsolt MSZP-szóvivő az e-útdíj bevezetéséről fejtette ki pártja álláspontját.

Nem baj, hogy rossz, de legalább drága – írta kedden közleményben Török Zsolt MSZP-szóvivő az e-útdíjról.

Az e-útdíj bevezetése éppen olyan, mint Orbán Viktor hároméves kormányzása. Erőből lenyomnak mindent az emberek torkán, de csak zűrzavar lesz belőle, ami számtalan érdeksérelmet okoz, és a végén valaki mindig ráfizet – fogalmazott.

Most is ez történt. Hiába jelezték a fuvarozók szakmai szervezetei, hogy először próbaüzemre lenne szükség, hiába kérik most a kormányzattól, hogy a számtalan hibával elinduló rendszert függesszék fel, a Fidesz-kormányzat nem akarja ezt meghallani. Agresszíven erőlteti a rossz működést, de a pénzt mindenáron beszedi – írta Török Zsolt.

Az úthasználat-arányos útdíjra szükség van, ám ha valami nem működik, akkor javítani kell rajta, nem pedig tovább erőltetni. Ezzel csak kisvállalkozók ezrei mennek tönkre, épp úgy, ahogy a föld- vagy a trafikmutyi esetén – olvasható a közleményben.

A kormányzattól a következő kérdésekre várja a választ az MSZP. Kié lesz a pénz? Ki nyer azon, hogy az Állami Autópálya-kezelő eddig százmilliós tételben emelt le pénzt az úthasználatért jogtalanul? Kinek kamatozik ez az összeg, amíg végre kivizsgálják a problémás eseteket és visszafizetik a pénzt a meglopott ügyfeleknek? Elképzelhető, hogy kamatostól fizetik vissza a jogtalanul elvett összegeket? – sorolta a kérdéseket a szóvivő.

Világosan látszik, hogy az Orbán-kormány nem tudja működtetni az e-útdíj rendszert, ahogy nem tudja hatékonyan működtetni az országot sem. Csak a pénzbeszedéshez ért. Orbán Viktor korunk leggátlástalanabb adószedője – zárta közleményét Török Zsolt.

zöldhasú
Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?