A Credit Suisse nemzetközi vagyonmérlegének elemzéséből kiderül Kína már jobb terep a vagyonképzéshez, mint Japán, és a kolumbiai kábítószerbiznisz a globális drogellenes akciók ellenére is virágzik. A vagyoni különbségek folyamatosan növekednek a világban, a válság pedig alaposan megtépázta Európát.
Hónapokkal megjelenése után is tartogat meglepetéseket a Credit Suisse Global Wealth Databook a számokban elmélyedőknek. A 2012 végén publikált adatok szerint a Föld összes háztartásának vagyona 223 billió dollár, vagyis fejenként 48 500 dollár (11 millió forint). Afrikában és Ázsiában ugyanakkor több milliárdan ennek a töredékét sem mondhatják magukénak - írják a Pénzkérdés blog szerkesztői friss bejegyzésükben a Credit Suisse nemzetközi vagyonmérlegének elemzését ismertetve.
A blog szerkesztői a Zerohedge.com oldal Credit Suisse adatait boncolgató statisztikáira hivatkozva azt írják, a vagyon 40 százaléka csupán 0,6 százaléknyi embertársunké. Eközben a 10 ezer dollárt magukénak tudhatók aránya egy év alatt 67,6 százalékról 69,3 százalékra nőtt. Az említett 223 billió dollár globális összvagyon, ez 2011-ben még 12,3 billióval több volt, és ennek jelentős részét, 10,9 billiót éppen Európa vesztette el. Japán ugyanakkor még mindig több milliárdost terem, mint Kína, de a szigetországot hamarosan beérhetik a kínaiak.
A legtöbb milliárdos azonban továbbra is az Egyesült Államokban él (39 százalék), őket követi Japán (13 százalék), Franciaország (8 százalék) és az Egyesült Királyság (6 százalék). Kínában jelenleg a dollármilliárdosok 3 százaléka él.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.