2013. május. 17. 13:03 hvg.hu Utolsó frissítés: 2013. május. 17. 14:11 Gazdaság

Origo: az OTP megvenné az MKB-t

Az OTP Bank megvenné a negyedik legnagyobb hazai bankot, a német tulajdonban lévő MKB Bankot – írta meg nem nevezett forrásokra hivatkozva az Origo, amely szerint a felek már csak az ügylet részletein vitáznak. A portál szerint a további lehetséges célpontok között forog a CIB Bank neve is, bár ezek a találgatások nem túlzottan megalapozottak.

A lehetséges felvásárlás révén a piacvezető és a negyedik legnagyobb bank egyesülne – írta az Origo, amely szerint az MKB megvásárlása már szinte biztosra vehető.

Csányi Sándor, az OTP elnök-vezérigazgatója az InfoRádióban korábban azt mondta, az OTP két olyan pénzintézet megvásárlására készül, amelyek a magyar piacot készülnek éppen elhagyni. Hozzátette, az egyik bank megvásárlására már írásos ajánlatot tettek, a másiknál az egyeztetések utolsó fázisánál tartanak, még 3-4 hónap, hogy befejeződjenek a tárgyalások.

Az OTP-vezér az Origónak néhány napja adott interjújában a portál szerint még ugyan kissé kitérő, inkább nemleges választ adott a kérdésre, hogy valóban folyik-e az MKB átvilágítása, de a beszámoló szerint a beszélgetés óta eltelt napokban is érkezett erre vonatkozó megerősítés banki szakemberektől.

Nem is klasszikus átvilágítás zajlik, részben azért, mert az OTP igazgatóságában egy éve az MKB volt első embere, Erdei Tamás is ott ül, ő pedig behatóan ismerheti az MKB Bankot – idézte fel a beszámoló. A tárgyalások e szerint előrehaladottak a bajor anyabankkal.

A lehetséges felvásárlási célpontok között az Origo szerint több bank neve is forog, például az ötödik legnagyobb és szintén veszteséges CIB Bank. Az MKB-val szemben a CIB-ről folyó találgatások viszont gyenge lábakon állnak – tette hozzá az Origo.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Nagy Gábor 2025. január. 21. 17:27

II. Donald így akarja: berúgta az ajtót első intézkedéseivel Trump

„Semmi nem állhat az utunkba” – mondta beiktatásán Donald Trump, aki az első napon aláírt rendeleteivel ízelítőt adott arról, hogyan képzeli el a kiterjesztett végrehajtói hatalmat. Az amerikaiak pedig azzal szembesültek, hogy elnököt választottak, de királyt kaptak – legalábbis ambícióját tekintve. Az első rendelkezések Amerikának szóltak, a világ többi része várhat a sorára.