Ismét Patai a Bankszövetség élén
A Bankszövetség közleménye szerint Patai Mihály lesz ismét a Bankszövetség elnöke. Az Unicredit bank vezetői posztját is betöltő Patai tavaly novemberben mondott le erről a tisztségről, mivel a kormány akkor egyenlegjavító intézkedései kedvezőtlenül érintették a magyar pénzintézeteket.
Ismét Patai Mihályt választották meg a Bankszövetség elnökének - értesült a péntek kora délután a Gazdasági Rádió. A rádió értesülését a Bankszövetség később kiadott közleménye is megerősítette. Az elnökségi tagok között van Zolnai György, a Budapest Bank vezérigazgatója és Hegedűs Éva, a Gránit Bank vezérigazgatója.
A Bankszövetség újonnan megválasztott elnöke arról szólt, hogy a szövetség minden tevékenysége a szakmaiságon és a konszenzuson alapul, és azon a tényen, hogy a nemzetgazdaság fejlődése elképzelhetetlen a szektor eredményes működése nélkül. A továbbiakban érintette azokat a várható kihívásokat is, amelyek 2013-ban előreláthatóan a legfontosabb feladatokat is meghatározzák a szövetség számára. Kiemelte, hogy miképp az ügyfelekkel, azonképp a politikai döntéshozókkal is a felek számára egyaránt hasznos, jó megállapodásokra, kölcsönös és hosszú távra megalapozott bizalomra törekszik a bankszektor és képviseletében a frissen kiegészült elnökség.
A következő hónapok kérdései között ugyanakkor olyan rázós témák vannak, mint a lakossági devizahitelesek megsegítéséről szóló tárgyalások a kormányzattal és feltehetően le kell vezényelni a vállalatok jövőjét biztosító kormányzati intézkedések banki támogatásáról zajló egyeztetéseket is.
Patai egy tavaly októberi interjúban elismerte, Matolcsy Györggyel barátságot ápol, és azt is tekintette a feladatának, hogy helyreállítsa a kormány és a bankok közötti kapcsolatot. Ez viszont akkor úgy tűnik, nem igazán sikerült, ezért is távozott novemberben posztjáról, ahová most újra visszakerül.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.