Egyetlen kiürített cég adatait egyszerre három másik is felhasználta a húszmilliárd forintos kormányzati tenderen indulók közül.
Semmiféle projektcég alapításához nem járult hozzá a RubiCom közgyűlése – válaszolta a HVG-nek Albrecht Ottó exbróker, pénzügyi befektető, a RubiCom Holding Zrt. igazgatósági tagja. Ez alapjaiban kérdőjelezi meg a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) már eddig is vihart kavart, összességében 20 milliárd forint keretösszegű, a széles sávú internet fejlesztésére kiírt pályázatát.
Ennek ugyanis több mint felét öt projektcég nyerte el, amelyek azonos tulajdonosi körbe tartoznak, és amelyeket a meghosszabbított beadási határidő előtt csupán néhány héttel alapítottak. Közülük hármat (Micronet, Pannon, Pátria) papírforma szerint fele-fele részesedéssel az EQNet Zrt. és a RubiCom Távközlési Zrt. gründolt. Utóbbi a RubiCom Holding leánya, cégalapításhoz pedig az alapszabály értelmében az anyavállalat közgyűlésének felhatalmazása szükséges. Ilyen napirend azonban nem került a közgyűlés elé – szögezte le Albrecht Ottó, aki a végső RubiCom-tulajdonos, a Seychelle-szigeteken bejegyzett Palladino Enterprises Ltd. mögött áll.
Már eddig is több sebből vérzett az elmaradott kistérségek optikai hálózatának kiépítésére, fejlesztésére kiírt tender, a RubiCom kiesésével azonban a referencia és a támogatási összeg is megkérdőjeleződne.
A gyanús ügy hátteréről részleteket a HVG e heti számában olvashatnak.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.