2013. január. 19. 20:23 MTI Utolsó frissítés: 2013. január. 19. 20:18 Gazdaság

Ángyán: több ezer hektáros birtokhoz segíthet a földtörvény kiskapuja

Ángyán József volt agrárállamtitkár egy rendezvényen beszélt arról, hogy sok ponton módosítani kellene a földtörvény tervezetét.

Ángyán József szerint sok ponton módosításra szorul a februárban parlament elé kerülő földforgalmi törvény tervezete, amely jelenlegi formájában lehetővé tenné például, hogy gazdasági társaságok a tervezett maximális 1200 hektárnál nagyobb területre is szerezhessenek haszonbérletet.

A fideszes parlamenti képviselő, volt agrárállamtitkár szombaton Pécsen, az Élőlánc Magyarországért és a Váralja Szövetség Kié legyen a föld és hogyan? című rendezvényén arról beszélt: több ezer hektáros birtokok kialakításának lehetőséget nyújtó kiskapu a kényszerhasznosítás, és az, hogy a társas gazdálkodásoknak a tagjaiktól bérelt földet nem kell beleszámítaniuk az 1200 hektárba.

zöldhasú
Hirdetés
hvg360 Nemes Nikolett 2025. március. 31. 20:15

„A válásra nem szabad úgy gondolni, mintha szörnyűség lenne, a szörnyűség a rossz kapcsolat”

A magyar társadalom még mindig erősen hiszi, hogy a házasságban élők boldogabbak, ezzel együtt a gyerekek egyharmada házasságon kívül születik, még ha ezt a döntéshozók nem is hajlandók tudomásul venni. Miért adják egyre többen válásra a fejüket ötvenes-hatvanas, sőt hetvenes éveikben? Melyek a leggyakoribb válóokok, és hogyan hat vissza a szegénység a házasságok tartósságára? Ezekről is beszélgettünk Tóth Olgával, a Társadalomtudományi Kutatóközpont Szociológiai Intézetének munkatársával.