A Pénzügyi Felügyeletek Állami Szevezete (PSZÁF) elnöke szerint az árfolyamgátba való belépés fenntartása az állam elkötelezősédét jelentené. Szász a Heti Válasznak adott interjút.
A bankrendszer aktivitása elsősorban nem a jövedelmetermelő-képesség csökkenése és a közterhei növekedése miatt mérséklődik, hanem a kereslettel van baj. "A gazdaság stagnál, a lakosság fogyazstása csökken és az exportpiacok növekedése is lassul, érthetően alacsonyabb az érdeklődés a hitelek iránt." - nyilakozta Szász Károly, a PSZÁF elnöke a Heti Válasz csütörtöki számában.
Szász szerint a kormánynak érdemes lenne megfontolnia, hogy az árfolyamgátba való belépést ne csupán negyedévvel hosszabbítsa meg a kormány, hanem tegye lehetővé, hogy a következő hét évben bárki bármikor beléphessen. "Ezzel azt fejeznénk ki, hogy a kormány és a bankrendszer hosszú távon elkötelezett a devizahitelezéssel kapcsolatos probléma rendezésére, iletve at is, hogy már nem lesznek további fizetéskönnyítő konstrukciók."
A PSZÁF elnöke a Heti Válasznak adott interjúban beszél még a Felügyelet szervezetén belül létrehozott Pénzügyi Békéltető Testületről (PBT), melyet sikersztorinak nevez, valamint a pénzügyi ombudsman és a PBT illetékességének szükséges elkülönítéséről. Szó esik még arról, hogy még januárban nyilvánosság elé tárják a Bubor vizsgálatával kapcsolatos megállapításaikat, és hogy a honlapjukat alkalmassá tették arra, hogy a biztosítók az év egészében közölhessék a gépjármű-felelősségi biztosítással kapcsolatos tarifáikat, miután 2013-tól már nemcsak év végével lehet váltani.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.