Hatalmas vízszolgáltatási fejlesztés indul Szabolcsban
Több mint 16 milliárd forint értékű fejlesztést valósít meg Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében a szolnoki Tiszamenti Regionális Vízművek (TRV) Zrt. - közölte a cég vezérigazgatója az MTI-vel.
Hajdú Gábor elmondta: a térségben folyamatban, illetve előkészítés alatt van egy 4,7 milliárd forint értékű ivóvíz-javító-, valamint egy 11,6 milliárdos szennyvíz-elvezetési- és tisztítási program megvalósítása.
Az ivóvíz-javító program hat pályázati támogatással 50 szabolcsi települést érint, míg a szennyvíz-hálózati 16 településen valósul meg, szintén hat támogatott pályázat eredményeként. A vezérigazgató tájékoztatott arról is, hogy a szolnoki központtal működő TRV Zrt. január elsejétől új szervezeti egységeket hozott létre Szabolcsban a megnövekedett feladatai ellátására. A megyében új üzemmérnökség kezdte meg tevékenységét Mátészalkán, Fehérgyarmaton, Vásárosnaményban és Záhonyban. Az eddigi megyei üzemigazgatóság pedig Záhonyból Mátészalkára tette át a székhelyét. A TRV Zrt. 2013-tól Szabolcsban már 135 település mintegy 200 ezer lakosának nyújt vízszolgáltatást.
Hajdú Gábor elmondta: a múlt évi víziközmű-integráció eredményeként a cég Szabolcs-Szatmár-Bereg mellett Jász-Nagykun-Szolnok, Hajdú-Bihar, Heves és Csongrád megyében növelhette működési területét. Összesen 197 településen vették át a vízszolgáltatási feladatok ellátását, így az öt megyében már mintegy 480-500 lakos ellátásáról gondoskodnak.
A települési vízi közművek átvételével 603 dolgozó került át a TRV Zrt. állományába, és a cég az alkalmazási jogfolytonosság mellett azt is vállalta, hogy az érintetteket két évig biztosan foglalkoztatja, garantáltan munkát ad számukra - tette hozzá a vezérigazgató.
A szolnoki Tiszamenti Regionális Vízművek Zrt. múlt évi árbevétele 2,1 milliárd forint volt. Az idén az integráció által bővült tevékenység alapján a tavalyi összeg több mint háromszorosa lehet, 7,2 milliárd forintra számítanak.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.