"Elzártuk az MSZP-s pártkasszához vezető pénzcsapokat"
Az Állami Számvevőszékhez fordul Csepel Önkormányzata. A helyhatóság arra kíváncsi, hogy kerülhetett-e a csepeli adófizetők pénze ingatlanügyleteken keresztül MSZP-s pártkasszába vagy a fővárosi MSZP pártirodáihoz - közölte a kerület polgármestere az MTI-vel hétfőn.
Németh Szilárd (Fidesz-KDNP) közleményében azt írta: a rendőrség tájékoztatása szerint megalapozott a gyanúja annak, hogy egy MSZP-közeli vállalkozó jelentős anyagi kárt okozó csalás bűntettét követte el a csepeli önkormányzati lakások felújítása során. Mivel a vállalkozóhoz kapcsolódó cégek 2010 októbere előtt sok százmillió forint értékben kaptak megbízásokat a csepeli adófizetők pénzéből, és mert ugyanaz a cég az MSZP-nek nagy értékű telket és irodaépületet is eladott, a főváros XXI. kerületének önkormányzata hivatalosan is az Állami Számvevőszékhez fog fordulni.
Németh Szilárd emlékeztetett: a Fidesz-KDNP képviselőjeként 2010. április 6-án tette meg az első rendőrségi feljelentést - ahogy fogalmazott - a csepeli ingatlanmutyiként elhíresült botrányban. Az azóta eltelt 31 hónapban Csepelen az elszámoltatás keretében számos büntetőfeljelentést tett az önkormányzat vagyonkezelője a feltárt bűncselekmény-gyanús vagy korrupciós ügyekben - tette hozzá. "Elzártuk az MSZP-s pártkasszához vezető pénzcsapokat, és megszüntettük a politikai korrupciót, amivel több mint kétmilliárd forintot tud most megtakarítani a csepeli önkormányzat minden azóta eltelt évben" - fogalmazott.
A polgármester tájékoztatása szerint a számonkérés során megtett feljelentések ügyében eddig öt olyan rendőrségi meggyanúsítás történt, amely MSZP-s politikusokat is érint. Hozzáfűzte: azt ugyanakkor aggasztónak tartja, hogy az elmúlt 31 hónapban egyetlen esetben sem történt vádemelés. Szerinte ez azt a benyomást erősíti, hogy a politikusok úgy lophatnak el akár sok százmillió forintot is, hogy nem történik utána felelősségre vonás. A magyar közélet csak akkor tisztulhat meg, ha a nyilvánvaló bűncselekmények nem maradnak következmények nélkül - szögezte le.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.