Az új atomerőmű melletti érvelés olyan, mint a budapesti olimpiáé
Ha a BOM-ot MVM-re cserélik, egy, a magyar fővárosba vizionált olimpia rendezését akár egy kalap alá lehet venni az új paksi atomerőmű építésével kapcsolatos közvélemény-formálással is. Ezt írja blogján az Energiaklub atomenergia-specialistája.
Perger András évek óta a magyar és nemzetközi nukleáris erőműprogramokkal foglalkozik. Írt blogot Fukushimáról és arról is, hogy munkáltatója, az Energiaklub milyne (és mennyi) harcot folytat a paksi atomerőmű bővítésével kapcsolatos iratok nyilvánosságra hozatala érdekében.
Legfrissebb bejegyzésében Lakatos Zoltán társadalomkutató két elemzése kapcsán azt írja a Budapestre vizionált olimpia rendezésével összefüggésben, hogy úgy látja, „a téma központi kérdése, azaz, hogy egy állami finanszírozású óriás beruházásra vonatkozó szándékot hogyan igyekeznek elfogadtatni a közvéleménnyel, összevethető a paksi atomerőmű bővítésére vonatkozó tervekkel. Legalábbis, ha a a szövegben kicseréljük a BOM-ot MVM-re, az olimpiát paksi atomerőműre, akkor sok hasonlóságot láthatunk”.
A döntési folyamat demokratikus deficitje, a téves információk közlése, a lényegi információk visszatartása, a közvélemény kutatások fals módszerei, és a félrevezető beállítások Perger szerint mind-mind olyan elemek, amikkel az új paksi atomerőmű építési terveivel kapcsolatban is találkozhatunk. „Ennek fényében érdemes minden hasonló, állami óriásberuházás terveit figyelni” – írja Perger a blogjában.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.