Financial Times: Orbán horror show-ja
Orbán Viktor tegnapi videoüzenete csak egy újabb fordulat a több mint tíz hónapja tartó Magyarország–IMF-sagában. Elemzők szerint egyáltalán nem lehet tudni, hogy a kikerült lista valódi-e – írja a Financial Times feltörekvő piacokkal foglalkozó blogja.
Mivel a kikerült listát sem az Európai Bizottság, sem a Nemzetközi Valutaalap (IMF) nem erősítette meg, így nem tudjuk, hogy valójában mit is szeretnének a hitelezők – írja a Financial Times feltörekvő piacokkal foglalkozó blogján az Eurasia Group egyik elemzője. Mujtaba Rahman szerint a kormány politikai játszmákat űz a két szervezettel, felnagyítják, hogy mi lehet az EU-IMF listáján. Ha létrejön a megállapodás, akkor a kormány azt mondhatja, hogy mennyi engedményt sikerült elérniük, ha mégsem, akkor Orbán majd kijelentheti, hogy ő csak a magyar emberek érdekeit védte, mondta az Eurasia Group elemzője. Ez csúnya politika, de jó kormányzati stratégia.
A beyondbrics blogon megjelent másik elemzői vélemény szerint várható volt, hogy nem lesz könnyű a megállapodás elérése. Neil Shering, a londoni Capital Economics elemzője szerint a piaci nyomás ugyanakkor visszakényszeríti majd Magyarországot a tárgyalóasztalhoz. Emellett ugyanakkor Orbán kijelentése arra is rávilágít, hogy az utóbbi időben viszonylag jól teljesítő magyar tőzsdei eszközök és a forint jó teljesítménye csak vékony fundamentumokra épültek.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.