2012. április. 20. 16:54 MTI Utolsó frissítés: 2012. április. 20. 17:53 Gazdaság

Kiderült, kik tehetnek ajánlatot az ócsai Orbán-telepre

A Belügyminisztérium Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság gyorsított tárgyalásos - kétfordulós - közbeszerzést hirdetett az Ócsa területén felépülő szociális lakások, valamint a kapcsolódó infrastruktúra elemek kivitelezésére - a felhívás a pénteki Közbeszerzési Értesítőben jelent meg.

A 80 lakás közül 50-nek az alapterülete 50 négyzetméter, 20 lakásé 60 négyzetméter, míg 10 darabé 70 négyzetméter. Emellett 15 ezer négyzetméter utat, 1200 négyzetméter kerékpárutat, közvilágítást, víz- és csatorna vezetéket kell építeni. A jogerős építési engedélyt az ajánlatkérő adja, a kivitelezés egészében a nyertes feladata lesz.

Ajánlatot az tehet, akinek az elmúlt 3 évben, az összesített nettó árbevétele elérte a 2 milliárd forintot. Az összességében legelőnyösebb ajánlat lesz a nyertes úgy, hogy 80 százalékban a vállalási árat, 10-10 százalékban pedig a kivitelezési határidőt, illetve a vállalat garancia idejét nézik. A közbeszerzésre május 2-ig lehet jelentkezni, a második fordulóba jutott jelentkezőket május 10-ig értesíti az ajánlatkérő.

Az ócsai szociális családiház-építési programban épülő új ingatlanok éves bérleti díja a forgalmi értékük egy százaléka lesz - nyilatkozta Giró-Szász András kormányszóvivő egy hónappal ezelőtt.

A lakbér alacsonyabb lesz, mint a Nemzeti Eszközkezelőnél, a fizetésképtelen devizahitelesek lakásait megvásárló eszközkezelő ugyanis az ingatlan forgalmi értékének másfél százalékát számítja fel éves bérleti díjként. Az ócsai kisebb lakbért a kormányszóvivő azzal indokolta, hogy új építésű házakról van szó, amelyeknek nagyobb a forgalmi értékük.

zöldhasú
Hirdetés
Címkék
hvg360 Tiszai Balázs 2025. január. 09. 12:00

Trump szóban már Putyin szintjén van, de mégis mit akar Grönlandtól, Kanadától és a Panama-csatornától?

A megválasztott amerikai elnök nem zárja ki, hogy katonai eszközökkel szerezzen meg a három kiszemelt területből kettőt, az USA északi szomszédját pedig gazdasági nyomásgyakorlással kényszerítené az 51. állammá. Donald Trump a harcias megnyilvánulásai alapján annyira veszi komolyan a határvonalakat, mint az Ukrajnát “nácítlanító” Oroszország, bár arra szerencsére kevés az esély, hogy az amerikai hadsereg bármely országot lerohanja. Összeszedtük, miért került a három kiemelt célpont Trump fókuszába.