Százegy embert rúgnak ki a tiszaújvárosi hőerőműből
Megválik dolgozói többségétől az amerikai AES konszern érdekeltségébe tartozó tiszaújvárosi Tisza II. Hőerőmű. 101 embert rúgnak ki, és erről már értesítették a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal munkaügyi központját - tudta meg az MTI a munkaügyi központtól.
A csoportos létszámleépítés után nagyjából harminc ember marad Magyarország negyedik legnagyobb áramtermelő erőművében, amelyben március 31-vel befejezik a termelést. Az ott maradók feladata a gépek, berendezések, turbinák "konzerválása", az állagmegóvás lesz.
Kovács Tibor, az Országgyűlés gazdasági és informatikai bizottságának MSZP-s alelnöke hétfői sajtótájékoztatóján azt mondta: az amerikai tulajdonos azért döntött a Tisza II. bezárása mellett, mert nem kötöttek vele áramvásárlási szerződést, csak március 31-ig. Azt is mondta: az AES Tiszaújváros egyik nagy adóbefizetője volt, a város most ettől a bevételtől elesik.
A 900 megawatt kapacitású gáz- és olajtüzelésű erőmű 1996-ban került az AES tulajdonába. A társaság magyarországi honlapja szerint a 2001-2004 között végrehajtott úgynevezett retrofit program keretében környezetvédelmi és élettartamnövelő beruházás történt, amelynek eredményeként az erőmű hosszú távon képes megfelelni valamennyi műszaki és környezetvédelmi feltételnek.
Az AES most az erőmű értékesítését tervezi.
A kormányra hiába számít, aki korszerűsítené az otthonát, de akad pár lehetőség
Nehéz helyzetben van a költségvetés, ezért a kormány a falusi csok és a babaváró kivételével kivezette az ingatlancélú támogatásokat. Az uniós helyreállítási alapból esetleg még sor kerülhet mintegy 20 ezer ingatlan felújítására. Mindenki másnak maradnak a piaci megoldások.