Gazdaság hvg.hu 2012. február. 09. 15:11

IMF: sok múlik a kormányon

A 2012-es költségvetés nagyon ambiciózus, a kiigazításnak fenntarthatónak kell lennie, a különadók problémáját meg kell oldani, az üzleti szerződéseket pedig tiszteletben kell tartani - mondta Iryna Ivaschenko, a Nemzetközi Valutaalap budapesti irodájának vezetője egy budapesti konferencián.

Magyarország számára a növekedés a legnagyobb kihívás rövid, közép- és hosszú távon – mondta Iryna Ivaschenko, a Nemzetközi Valutaalap budapesti irodájának vezetője az Amerikai Kereskedelmi Kamara csütörtöki rendezvényén.

A folyamatban lévő magyar hitelkérelemről azt mondta, sok múlik a magyar kormányon. Az IMF képviselője szerint a nemzetközi szervezet kész a megállapodásra, ha a kormány érzékelhető lépéseket tesz egy növekedésbarát és fenntarthatóbb gazdaságpolitika felé.

Mire figyeljen a kormány?

Iryna Ivaschenko hangsúlyozta, hogy az IMF-nek nincsenek konkrét elvárásai a kormánnyal szemben, előadásában ugyanakkor rámutatott, hogy a kabinetnek költségvetési konszolidációra és az EU stabilitási követelményeinek teljesítésére kell törekednie.

Iryna Ivaschenko
Túry Gergely

Iryna Ivaschenko szerint a 2012-es büdzsé nagyon ambiciózus, ugyanakkor kifeszített, és kiemelte, nem mindegy, milyen intézkedésekkel csökkenti egy ország a költségvetési hiányt. A kiigazításnak fenntarthatónak kell lennie, és a megfelelő korrekció segítheti a növekedést – fejtette ki.

Előadásában kitért az IMF országjelentésének arra a korábbi megállapítására is, hogy a foglalkoztatási probléma fontos Magyarországon, és a kormányzati intézkedések nem torzíthatják a munkaerőpiacot.

Iryna Ivaschenko szerint javítani kell az üzleti környezetet is Magyarországon, beleértve a különadók problémáját, az előreláthatóságot és az üzleti szerződések sérthetetlenségét. Fontos cél a befektetések növelése is, amire nagy szüksége van az országnak az IMF képviselője szerint.

zöldhasú
Hirdetés
Kult Köves Gábor 2025. január. 22. 20:00

Magasabbra a tetőt, Lazlo! - kritika A brutalista című filmről

Remekműnek lett kikiáltva, és már temérdek díjat besöpört az Amerikába szakadt fiktív magyar építész, a holokauszt-túlélő Tóth László története. De vajon fellelhetők-e a remekműre utaló jelek abban a 215 percben, amit a szépen szenvedő Adrien Brodyval töltünk?